ILIRIADA PORTAL

Nis shembja e pallatit 12-katėsh nė Tiranė

Shko poshtė

08012010

Mesazh 

Nis shembja e pallatit 12-katėsh nė Tiranė
Tiranė – Forcat e Inspektoratit tė Lartė tė Ndėrtimit kanė nisur sot nė mėngjes aksionin pėr prishjen e pjesės sė pallatit 12 katesh, pronė e kunatit tė deputetit tė Partisė Socialiste, Dashamir Peza.
Qeveria pretendon se pallati ėshtė ndėrtuar mbi njė rrugė publike, duke bllokuar lėvizjen e banorėve, ndėrsa opozita e kundėrshton kėtė ide, me pretendimin se po goditen bizneset qė mbėshtesin Partinė Socialiste.

Nė fakt, shembja e pallatit nisi vitin e kaluar, por shembja u bllokua pas vendimi u ankimua nė gjykatė nga ndėrtuesit Ilir Mato. Nė njė vendim tė mėvonshėm, gjykata e hodhi poshtė kėrkesėn, duke i hapur rrugė shembjes sė pallatit fare pranė ndėrtesės simbol tė Tiranės, 15-katėshit. Forcat e policisė ndėrtimore kanė nisur shembjen e pjesės sė godinės, e cila ėshtė ndėrtuar jashtė planit.

start
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25811
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Nis shembja e pallatit 12-katėsh nė Tiranė :: Komentet

avatar

Mesazh prej Fri Jan 08, 2010 7:24 pm nga emigranti

Epo shyqyr qe e pam nji her shtetin ligjor ne veprim.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Jan 12, 2010 4:25 pm nga lidabica

jo qeveria pretendon se ka zene rrugen publike,por e kazene rrugen dhe ne duhet ta kruajme veshin e djathte me doren e majte ,per te shku ne shtepi,e kush qeka ky te na zeje rrugen???Mire ja kane bere

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi