ILIRIADA PORTAL

Ulet niveli i pėrmbytjeve nė zonat e Shkodrės

Shko poshtė

14012010

Mesazh 

Ulet niveli i pėrmbytjeve nė zonat e Shkodrės
Tiranė – Situata postpėrmbytje nė Qarkun e Shkodrės, tashmė po shkon drejt normalizimit.Niveli i ujit ka filluar tė bie nė disa zona, ku ka njė pėrmirėsim tė konsiderueshėm tė situatės, veēanėrisht nė komunat Bėrdicė, Guri i Zi, Qendėr M.Madhe, Bushat, Dajē.

Rruga e Dajēit tashmė ėshtė bėrė e kalueshme nga automjetet. Ministria e Brendshme bėri tė ditur se disa rrugė janė ēelur tashmė nė kėtė zonė, ndėrkohė qė rruga Ura e Bunės – Shirokė, megjithėse ka rėnie tė nivelit tė ujit, ende ėshtė i vėshtirė qarkullimi pėr automjetet e vogla. Niveli i ujit nė Liqenin e Shkodrės ka patur rėnie nė tė gjithė perimetrin e shtrirjes se tij.

E bllokuar nė komunėn Dajē, ėshtė rruga Pentar – Velipojė ėshtė e pakalueshme. Nė rrugėn Bėrdicė-Dajē (tek Kthesa e Dajcit), niveli i ujit ka shėnuar rėnie tė ndjeshme. Ura e Gjolulit (aksi Shkoder – Velipojė) ėshtė e pakalueshme. Rruga nga Mali i Jushit – Velipojė, nga Bendi ėshtė e pakalueshme.

Nė komunėn Ana e Malit, i pa kalueshėm ėshtė aksi rrugor Ana e Malit- Obot. Tė gjitha rrugėt e tjera hyrėse dhe dalėse midis fshatrave tashmė janė tė kalueshme dhe niveli i ujit nė tė gjitha zonat ka filluar tė bie. Tė dhėnat mė tė fundit, bėjnė tė ditur se ėshtė ulur ndjeshėm pėrmbytja. Nga rreth 12 mijė hektarė tokė e pėrmbytur, tashmė nėn ujė ndodhen 9340 hektarė.

start
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23638
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Ulet niveli i pėrmbytjeve nė zonat e Shkodrės :: Komentet

avatar

Mesazh prej Thu Jan 14, 2010 9:43 pm nga ad

Ajo qe ndodhi me Shkodren natyrisht qe nuk mund te mos quhet fatkeqesi, por duhet ti jemi mirnjohes zotit qe nuk pati viktima ne njerez.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Jan 18, 2010 3:47 pm nga lidabica

po ,shyqyr me kaq

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi