ILIRIADA PORTAL

Pasagjerėt e marrė “peng” do tė udhėtojnė drejt Bolonjės

Shko poshtė

18012010

Mesazh 

Pasagjerėt e marrė “peng” do tė udhėtojnė drejt Bolonjės
Bratisllavė – Tė 110 pasagjerėt qė pėrfunduar nė Sllovaki, pasi ishin nisur pėr nė Itali, do tė udhėtojnė sot drejt Bolonjės, nga ku ishin nisur.
Lajmin e ka bėrė tė ditur kompania ajrore "Albanian Airline", e cila ka theksuar se pasagjerėt do tė udhėtojnė rreth orės 11:30.

"Tė 110 pasagjerėt janė mirė dhe mbrėmė janė akomoduar nė njė hotel fare pranė aeroporitt tė Bratislavė, ndėrsa sot nė 11.30 ata do tė fluturojnė drejt Bolonjės", thanė burime nga kompania nė fjalė. Kompania ka marrė pėrsipėr tė gjitha shpenzimet e pasagjerėve, ndėrkohė qė punonjės tė saj i kanė akomoduar ato nė Sllovaki. Udhėtarėt do tė kthehen falas pėr nė Itali si dhe tė gjitha shpenzimet e tjera tė udhėtimit.

Zėdhėnėsi i Ministrisė sė Jashtme, Ralf Gjoni deklaroi sot se "qė me marrjen e informacionit, Ministria e Jashtme e Shqipėrisė ka nisur nė drejtim tė Bratislavės, z Egin Ceka, tė Ngarkuarin me Punė tė vendit tonė nė Vjenė". Sipas tij "pėr menaxhimin e situatės sė krijuar janė angazhuar autoritetet dhe ambasada shqiptare nė Pragė, si dhe Konsulli dhe Ambasadori sllovak nė Tiranė".
dtart
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23628
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi