ILIRIADA PORTAL

Berisha: Vendimi i PS-sė pėr bojkotin, gabim i rėndė

Shko poshtė

18012010

Mesazh 

Berisha: Vendimi i PS-sė pėr bojkotin, gabim i rėndė
Tiranė – Vetėm pak orė para nisjes sė seancės parlamentare, kryeministri Sali Berisha, deklaroi se kjo seancė qė zhvillohet jashtė programimit parlamentar, do tė diskutojė pėr situatėn e pėrmbytjeve nė Shkodėr.
Edhe pse seanca u kėrkua nga opozita, u shpreh Berisha, deputetėt nuk u lejuan tė marrin pjesė.

“Seanca pėr kėtė qėllim e sjellė me kėrkesė tė opozitės, tė cilėn unė personalisht e vlerėsoj si njė e drejtė dhe pėrgjegjėsi e saj. Mbi bazėn e kėsaj kėrkesa, kryesia e Kuvendit vendosi, nė ndryshim nga programi tė thėrrasė seancėn e jashtėzakonshme tė debatit pėr gjendjen nė rrethin e Shkodrės dhe rrethinat e saj. Mirėpo me njė vendim zhgėnjyes politik ata qė kėrkuan tė thirret seanca e jashtėzakonshme nuk u lejuan tė marrin pjesė”, u shpreh Berisha para pak momentesh.

Vendimin e opozitės pėr tė vijuar bojkotin, kreu i qeverisė e vlerėsoi si gabim shumė tė rėndė, ndėrsa ka akuzuar Partinė Socialiste se ka manipuluar me fatkeqėsinė, qė kryeministri Berisha ka kėmbėngulur sėrish se ishte fatkeqėsi natyrore.

“Manipulimi me fatkeqėsinė, manipulimi me forcat madhore natyrore ėshtė politika mė korruptive, mė e gabuar dhe mė e zhveshur nga ēdo lloj morali”, vijoi. “Uroj qė kėtė orė qė kanė mbetur tė jenė orė reflektimi pėr opozitėn pėr tė marrė pjesė nė Kuvend”, tha mė tej Berisha, duke shtuar se opozita e ka vendin e saj nė Kuvend dhe pėr kėtė duhet tė luaj rolin qė ia kanė dhėnė zgjedhėsit.

Pėr sa i pėrket nisjes sė sezonit tė ri parlamentar, Berisha tha se jemi tė bindur se do tė pėrmbushen tė gjitha detyrimet.
start
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23638
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi