ILIRIADA PORTAL

Berisha: Emergjenca kaloi pa humbur jetė

Shko poshtė

18012010

Mesazh 

Berisha: Emergjenca kaloi pa humbur jetė
Tiranė – Kryeministri Sali Berisha, gjatė fjalės sė tij nė seancėn e jashtėzakonshme pėr pėrmbytjet, theksoi se ėshtė tepėr e rėndėsishme qė emergjenca kaloi pa humbur asnjė jetė njeriu.

Kryeministri tha se pėrmbytjet ishin fatkeqėsi natyrore tė rralla, nė njėrėn anė, reshjet e mėdha tė cilat pėrfshinė tė gjithė verilindjen e Shqipėrisė, nga ana tjetėr njė rritje, njė dalje e paparė e detit dhe vėrshimi i tij nė zonat bregdetare tė Kurbinit dhe Shkodres.

Berisha shtoi se spekullimet e opozitės per keqmenaxhim tė kaskadės sė Drinit janė amorale dhe tė ulėta.

“Tė gjitha spekullimet qė bėhen pėrsa i pėrket menaxhimit janė amorale dhe tė ulėta. Ėshtė e turpshme. Nėse ishte puna pėr tė shitur energji, qeveria ime dhe KESH-i e shiste atė nė tetor, nė nėntor. E vėrteta ėshtė qė kaskada ka njė rregullore e cila harmonizon prodhimin e energjisė elektrike, mbrojtjen e digave, shmangien sa me tė mundshme tė pėrmbytjeve”, theksoi Berisha.

start
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25811
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Berisha: Emergjenca kaloi pa humbur jetė :: Komentet

avatar

Mesazh prej Mon Jan 18, 2010 11:33 pm nga ad

Tiranė - Ka nisur seanca e jashtėzakonshme e Kuvendit pėr pėrmbytjet nė veri tė vendit pa pjesmarrjen e opozitės.Socialistėt vendosėn dje nė asmablenė e pėrgjithshme tė mos marrin pjesė nė kėtė seancė, duke refuzuar kėshtu dhe ftesen e Kryetares sė Kuvendit Jozefina Topalli.

Topalli theksoi nė fillim tė punimeve se kjo seancė do jete vetėm pėr pėrmbytjet.
start

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi