ILIRIADA PORTAL

Enkel Demi rreh Mero Bazen, shkak sulmet nė gazetė

Shko poshtė

23012010

Mesazh 

Enkel Demi rreh Mero Bazen, shkak sulmet nė gazetė
Baze fsheh dhunėn, nuk kryen denoncim nė polici

Mero Baze vazhdon tė rrisė numrin e rasteve tė dhunės sė ushtruar ndaj gazetarėve. Pas biznesmenit Rezart Taēi, ka qenė Enkel Demi protagonist i pėrplasjeve me drejtorin e gazetės Tema. Por kėtė herė duket se rasti i dhunės ka qenė brenda llojit. Disa herė organet e rendit dhe drejtėsisė e kanė parė me pėrparėsi Mero Bazen dhe skenat e dhunės ku ai ka qenė protagonist, por kėtė herė ndėrhyrja e tyre nuk ka qenė e nevojshme pasi siē duket dhuna ndaj Bazes nuk pėrbėn mė vepėr penale pėr shkak tė shpeshtėsisė. Sipas burimeve, ngjarja ka ndodhur

nė qendrėn tregtare “City Park”, kur Enkel Demi ka qenė i shoqėruar nga bashkėshortja e tij Mesila Doda dhe Mero Baze si gjithmonė me miqtė e tij tė pėrbetuar. Pėrballja e tyre ka qenė rastėsore, por shkėmbimi i shpeshtė brenda tė njėjtit ambient dhe shenjat e papėlqyeshme dhe tė pahijshme kanė degraduar gjendjen nga debati me fjalė e deri nė grushte kundėr Mero Bazes. Ka qenė ndėrhyrja e Mesila Dodės, ajo qė ka ndarė sherrin, pasi sipas dėshmive gjendja mund tė kishte degraduar edhe mė rėndė.

Ngjarja
Sipas burimeve nga vendi i ngjarjes pėrplasja mes tyre ka qenė fare rastėsore. Dhe nga debati ėshtė mėsuar se shkak kanė qenė disa artikuj dhe opinione ku objekt ka qenė Mesila Doda dhe kėto Mero Baze i ka quajtur fare normale, madje duke i pėrforcuar edhe mė shumė nė debatin e momentit. Insistimi i Mesila Dodės pėr shmangien e debateve nė publik nuk ka qenė produktiv, pasi Baze ka insistuar nė tė drejtėn e tij pėr tė shprehur mendimin edhe kur ai cenon interesat e tė tjerėve. Nė kėtė fazė ka ardhur edhe reagimi i Enkel Demit, kėtė herė fizik, duke qėlluar me grusht nė fytyrė Mero Bazen. Tė kontaktuar nga gazeta, burime nga Policia e Tiranės kanė pohuar se janė vėnė nė dijeni pėr konfliktin nga punonjės sigurie tė qendrės tregtare si dhe nga telefonata nė numrin 129. Por deri nė orėt e vona tė mbrėmjes nuk ėshtė dorėzuar asnjė kallėzim penal pėr kėtė ngjarje.

Baze opinione pėr Mesila Dodėn
Shkak pėr kėtė konflikt janė bėrė disa artikuj tė Mero Bazes ku objekt ka qenė bashkėshortja e Enkel Demit, Mesila Doda. Njė paragraf ndėr disa artikuj tė Bazes ku objekt ka qenė Mesila Doda ėshtė “....Po kaq pa lidhje ėshtė propozimi i Mesila Dodės, sė cilės i pėrmendet qė ka qenė studente nė vitin 1990 dhe harrohet qė ka qenė zėdhėnėse e kryeministrit, Ilir Meta, nė vitin 2000, kur ėshtė arrestuar Sali Berisha. Shėrbimi i vetėm i saj ėshtė se i ka dhėnė jashtė rregullave dhe ligjeve njė licencė televizive Aleksandėr Frangajt, i cili, sapo e mori, e shiti 700 mijė euro. Ndonjė kontribut tjetėr pėr PD nuk mė kujtohet dhe do tė isha i nderuar tė ma kujtonte ndokush prej atyre qė e kanė propozuar. Pėrveē kėsaj, propozimi i saj nė listėn e deputetėve sė bashku me Altin Ndroqin, njė djalė vėrtet i pėrkushtuar ndaj PD, bllokon praktikisht punėn e KKRT gjatė zgjedhjeve, pasi ata qė sot janė tė dorėhequr, ndėrkohė qė parlamenti nuk ėshtė i mbledhur qė t’i zėvendėsojė. Kjo situatė do tė bėjė qė fushata elektorale tė jetė jashtė kontrollit tė kėtij institucioni, qė dėshmoi nė tė vėrtetė se ishte njė celulė klienteliste e njerėzve afėr Berishės”. Por ky nuk ėshtė artikulli i vetėm. Emri i deputetes Mesila Doda ėshtė pėrfshirė edhe nė disa shkrime nė rubrikėn Antena brenda familjes nė gazetėn Tema.

sot
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25811
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Enkel Demi rreh Mero Bazen, shkak sulmet nė gazetė :: Komentet

avatar

Mesazh prej Sat Jan 23, 2010 5:51 pm nga nardlushnja

Baze opinione pėr Mesila Dodėn
Shkak pėr kėtė konflikt janė bėrė disa artikuj tė Mero Bazes ku objekt ka qenė bashkėshortja e Enkel Demit, Mesila Doda. Njė paragraf ndėr disa artikuj tė Bazes ku objekt ka qenė Mesila Doda ėshtė “....Po kaq pa lidhje ėshtė propozimi i Mesila Dodės, sė cilės i pėrmendet qė ka qenė studente nė vitin 1990 dhe harrohet qė ka qenė zėdhėnėse e kryeministrit, Ilir Meta, nė vitin 2000, kur ėshtė arrestuar Sali Berisha. Shėrbimi i vetėm i saj ėshtė se i ka dhėnė jashtė rregullave dhe ligjeve njė licencė televizive Aleksandėr Frangajt, i cili, sapo e mori, e shiti 700 mijė euro

Mesa duket e verteta qenka e hidhur per burrin e kesaj Melises.
Me rrahje besoj se nuk ka ndryshuar te verteten.
Mendoj se qeveria njerezve te tille si Baze duhet tu lidhe nje bodygarde sepse e meritojne

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat Jan 23, 2010 8:05 pm nga ad

Edhe pse Baze nuk ka bere denoncim ky rast vlen te denohet nga shoqeria. Nga ana tjeter vete Baze duhet te rreflektoje per gabimet e tij te cilat sidoqofte nuk duhet te denohen ne menyre te tille. Ne paragrafin me lart, Baze perveēse perdor nje cinizem te theksuar te pavend, futet edhe ne nje terren qe nuk i perket.Ky eshte nje terren qe i perket PD dhe anetarsise se kesaj partie. Duke i ber biogafine politike zonjes ne fjale Baze nuk ka bere gje tjeter veēse na ka kthyer 20 vjet mbrapa, kur ose ishe me partine ose ishe armik i saj. Gjithsesi artikuj te tille jane kaq oridiner saqe nuk ja vlen as ti lexosh e jo me te rreagosh si shoqeri. Pra kto artikuj nuk eshte se kan vlere per shoqerine, ato jane thjesht irrituese per personat qe atakohen ne to, ndaj dhe njerezve nuk u ben pershtypje qe Baze rrahjen e ka tashme si ushqimin e perditshem. I vetmi rreagim i njerezve eshte pyetja qe ata bejne te habitur. "Po prap u rrah ky?!!!!!" dhe ky lloj rreagimi i shoqerise ndaj Bazes eshte me shume se sa njeqind grushte qe mund ta godasin Bazen individ te veēante. Ky eshte grushti i mbare shoqerise.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat Jan 23, 2010 8:14 pm nga nardlushnja

Ne paragrafin qe kam cituar me larte nuk shikoj ndonje gabim te bazes .as edhe problem te brendshem te PD.Me sa duket disa kane deshire qe te mos u dalin ne shesh disa pislliqe dhe vepron ligji i xhungles apo i diktatures qe keta persona dine mire ti perdorin sepse ua ka mesuar mesuesi i tyre i dashur xhaxhi Enver

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Jan 25, 2010 2:36 pm nga ad

Paragrafi me lart ose artikulli nga i cili eshte marre ky paragraf dhe shume artikuj te tjere te Bazes nuk jane te denja per nje gazete te pavarur siē pretendonte Baze se ishte Tema, e aq me teper per nje gazetar qe pretendon se eshte gazetar i mirfillt. Do te ishte ndryshe nese ky artikull dhe te tjere artikuj te ngjashem me kete do te botoheshin ne ndonje gazete partiake dhe do te mbanin autoresine e ndonje militanti. Pra nuk eshte ēeshtje fyerjesh por ēeshtje principesh. Me duket se Baze e ka nisur profesionin e gazetarit pa u mbeshtetur ne asnje princip qe do ta lartesonin ate jo vetem si gazetar por edhe si njeri, dhe siē edhe po shihet i vetmi perfitim nga kjo eshte se ai po kthehet ne simbolin dhe shembullin ku te gjithe gazetaret e ngjashem me te mund te shohin fundin e tyre.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi