ILIRIADA PORTAL

Kura pėr gjoksin

Shko poshtė

25012010

Mesazh 

Kura pėr gjoksin
Pjesa e trupit tė njė gruaje e cila pėrkufizon feminilitetin e saj, sensualitetin dhe idenė e amėsisė, ėshtė gjoksi. Si ēdo pjese tjetėr e trupit, ka nevoje pėr kura specifike dhe pėr trajtime qe ndihmojnė pėr ta mbajtur sa me te ri. Hapi i pare pėr tė pasur njė gjoks tė bukur, ėshtė tė kujdeseni pėr lėkuren dhe fortėsinė e tij ne mėnyrė konstante, pasi lėkura ne kėtė zone ėshtė shumė delikate, dhe pėr kėtė arsye duhet tė kėtė njė hidratim shume te mire tė kėsaj pjese. Pėr me tepėr duhet ta pastroni me kujdes, duke pėrdorur produkte delikate, si: qumėshti detergjent qė pėrdorėt pėr fytyrėn, me qellim pėr tė mos dėmtuar lėkuren, gjithashtu kėshillohet te mos qėndroni pėr shume kohe ne dush. Pas njė larjeje te kujdesshme, aplikoni njė produkt hidratant, duke masazhuar me lėvizje rrethore pėr ne drejtim te qafės, pėr te stimuluar ne kėtė mėnyrė mikroqarkullimin, dhe pėr te favorizuar thithjen totale te principeve aktive.
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 26146
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi