ILIRIADA PORTAL

Meta: PS, letėr tė qėllimshme KE-sė

Shko poshtė

26012010

Mesazh 

Meta: PS, letėr tė qėllimshme KE-sė
Tiranė – Numri dy i qeverisė shqiptare, Ilir Meta i vlerėsoi si tė pa pėrgjegjshme, letrėn e dėrguar nga ana e Partisė Socialiste nė Kėshillin e Evropės pėr bllokimin e kredencialeve tė delegacionit shqiptar.
"Ėshtė njė problem i krijuar me qėllim nga lidershipi i Partisė Socialiste dhe ka tė bėjė me bojkotin e pakuptueshėm qė e kanė dėnuar tė gjithė", u shpreh Meta nė njė konferencė .

Meta akuzoi drejtpėrdrejt disa pėrfaqėsues tė Partisė Socialiste pėr dėmtimin e imazhit tė vendit, "jo vetėm nė Strasburg, por kudo". Sipas tij, "Kryetarja e Parlamentit nuk ka bėrė gjė tjetėr veēse ka zbatuar kompetencat e saj. Fakti qė kredencialet e pėrfaqėsuesve tė Parlamentit Shqiptar u konfirmuan sot nė mėnyrė krejtėsisht normale, tregon mė sė miri se ēdo gjė ecėn normalisht, pėrveē anormalitetit qė ka tė bėjė me bojkotin, pėr tė cilin vetė lidershipi i Partisė Socialiste ėshtė pėrgjegjės".

"Ata nuk mund tė fajėsojnė as maxhorancėn dhe askėnd pėr njė problem qė e kanė shkaktuar vetė, pasi nuk kanė bėrė betimin dhe duan tė shkojnė nė Strasburg", u shpreh ministri i Jashtėm, Ilir Meta.
start
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25366
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Meta: PS, letėr tė qėllimshme KE-sė :: Komentet

avatar

Mesazh prej Tue Jan 26, 2010 6:42 pm nga nini

Nuk u ngop Edvini duke i bere keq vendit te tij???? Po pse nuk e merr mortja se te tilla funderrina nuk sherbejn per gje.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Jan 26, 2010 6:46 pm nga bulqizaku

zbje rrufeja nhalet

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi