ILIRIADA PORTAL

Arta Dade, miqėsi me organizatėn terroriste qė ka shkaktuar 10 vdekje dhe mbi 20 plagosje

Shko poshtė

31012010

Mesazh 

Arta Dade, miqėsi me organizatėn terroriste qė ka shkaktuar 10 vdekje dhe mbi 20 plagosje
PD i kujton deputetes socialiste se duhet tė japė llogari pėr lidhjet e saj me “bombėn e parė terroriste” nė Ballkan

Detajimi i lidhjeve me fijet e rrezikshme tė krimit tė organizuar e ka kthyer grupin parlamentar tė Partisė Socialiste, kryq e tėrthortė tė dyshuar si tė infiltruar nė afera tė rrezikshme, pas tė cilėve fshihen kapobandot ai Aldo Bare dhe Orik Shyti.
Pėrgjimet telefonike tė Dondollakut, tė realizuara nga policia italiane, inkriminojnė jo vetėm deputetėt socialistė, por edhe kryetarin e tyre, Edi Rama.
Kryesocialisti lakohet gjerė nė njė bisedė telefonike me pjesėtarė tė “Hakmarrjes pėr Drejtėsi” tė Orik Shytit, si i ndodhur nė pozita tė vėshtira, pėr shkak tė rrezikut permanent tė humbjes sė mandatit si kryetar i bashkisė sė Tiranės.
Nisur nga kėto fakte tė cilat po gjallojnė nė opinionin mediatik shqiptar, Partia Demokratike bėri dje njė tjetėr denoncim, duke deklaruar se eksponentė tė Partisė Socialiste mbajnė lidhje tė forta me krimin e organizuar dhe organizata terroriste, pavarėsisht se krerėt e kėtyre bandave famėkeqe ndodhen pas hekurave tė drejtėsisė shqiptare.
Duke marrė shkas nga lidhjet e ngushta familjare tė deputetes socialiste apo tė njohur ndryshe si diplomatja e Edi Ramės Arta Dade, selia blu dėnon implikimin e politikės me bandat mė tė rrezikshme kriminale qė kanė vepruar nė vend gjatė qeverisjes socialiste, e njohur kjo edhe si periudha e lulėzimit tė tyre.
Nė kėtė drejtim, zėdhėnėsja e Partisė Demokratike, u shpreh se prej tre ditėsh me radhė me fakte tė pakontestueshme, mediat shqiptare provuan akuzat e mėparshme tė Partisė Demokratike se djali i Arta Dades, Alban Dabulla ėshtė anėtar i organizatės terroriste “Hakmarrja pėr Drejtėsi”
“Siē e kemi ndjekur nė media Orik Shyti nė njė deklaratė tė shpėrndarė shprehet se ėshtė krenar pėr miqėsinė e tij me Alban Dabullėn, i cili nga ana e tij po nė njė njoftim publik pėr mediat deklaron se ėshtė krenar pėr miqėsitė e shėndosha tek tė cilat e ka orientuar nėna e tij e pėr tė cilat i ėshtė mirėnjohės pikėrisht nėnės sė tij. I kujtojmė opinionit publik se kjo miqėsi e shėndoshė ėshtė pėrgjegjėse pėr vendosjen e autobombės sė parė nė Ballkan. Kjo miqėsi e shėndoshė ėshtė pėrgjegjėse pėr vdekjen e 6 qytetarėve tė pafajshėm dhe plagosjen e 20 tė tjerėve. Mbi kėtė miqėsi tė shėndoshė rėndojnė 10 vrasje tė tjera pėr tė cilat ėshtė dėnuar nga drejtėsia shqiptare me vendime tė formės sė prerė nė mėnyrė tė pėrsėritur. Ndėrkohė qė Arta Dade dhe djemtė e saj ndajnė trofetė e krimeve tė shėmtuara tė kėsaj organizate”, u shpreh zėdhėnėsja e PD-sė, duke vėrejtuar se janė pikėrisht lidhjet me krimin dhe morali i krimit qė e detyrojnė ndrikullėn Dade qė nė emėr tė Edvin Kristaq Ramės, i lidhur edhe ky kėmbė e krye me kėtė organizatė siē faktojnė dosjet e hetimit tė prokurorisė italiane, t’i kėrkojė Strasburgut pėrjashtimin e Shqipėrisė nga Kėshilli i Evropės, duke pėrfaqėsuar kėshtu jo vullnetin e socialistėve shqiptarė por atė tė falangave terroriste.
Zėdhėnėsja e selisė blu shtoi mė tej se “PD i kėrkon publikisht pėrpara shqiptarėve Arta Dades tė shpjegojė pėr dėshmitė e fundit qė faktojnė lidhjet e saj familjare me organizatėn terroriste ‘Hakmarrja pėr Drejtėsi’”.

55
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25531
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Arta Dade, miqėsi me organizatėn terroriste qė ka shkaktuar 10 vdekje dhe mbi 20 plagosje :: Komentet

avatar

Mesazh prej Sun Jan 31, 2010 6:43 pm nga bulqizaku

se djali i Arta Dades, Alban Dabulla ėshtė anėtar i organizatės terroriste “Hakmarrja pėr Drejtėsi”
or kjo arta a ska burre si gjali ka mbiemer qeter e kjo qeter?????

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sun Jan 31, 2010 9:30 pm nga nardlushnja

Bomba e pare terrorriste Aldo Bare??????
Gjithe Lushnja e thote qe aldo bare ka kryer krime vetem per marrjen e gjakut te vellait te tij te vrare nga kriminele te tjere.Vellai i tij mbasi u qellua u la i vdekur me dite te tera ne rruge deri sa zuri krimba.Familja nuk mund ta merrte ta varroste sepse nuk i lejonin vrasesit e tij ta merrnin.
Gjithashtu te gjithe vrasjet qe ai ka bere kane qene vrasje qe sollen qetesi ne qytet te lushnjes.Ai spastroi gjithe kriminelet(sepse i vrane vellain) dhe per kete bravo i qofte.
Kjo eshte gjithe e verteta sipas gjuhes se popullit lushnjar

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sun Jan 31, 2010 9:31 pm nga nardlushnja

Pastaj te gjithe shkrimet e mesiperme jane pallavra politike

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Feb 01, 2010 12:22 pm nga lidabica

po qe ka shetitur koken e prere te njerit prej viktimave te tij ,te duket e paket ty?
Po pse ky ish punonjes policie ,anuk e dinte valle se ne Shqiperi ka ligje,qe edhe kur te vrasin vellain ,duhet t'i respektosh??
Dhe thua qe paska ndenjur viktima 10 dite ne rruge ,s'ka mundesi kjo!
Po, ai te kalbet ne burg pak e ka dhe normal qe eshte perdorur edhe nga politika ky kriminel i pashoq.
Pastaj nuk e4shte e para here qe na behet e ditur maredhenia e bijve te Arta dades,ata jane perfshire edhe ne plagosje me arme ne Tirane,dhe keto nuk jane rastesi per djemte e saj.
Sa per dijeni te forumistit ,qe nuk kishte dijeni per ish burrin e kesaj deputeteje te PS-se,te ndjerin ,Gezim Dabulla e kane vrare.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Feb 01, 2010 2:13 pm nga emigranti

" ēta bo fmia sta bo perenia!"

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Mon Feb 01, 2010 8:34 pm nga nardlushnja

lidabica shkruajti:po qe ka shetitur koken e prere te njerit prej viktimave te tij ,te duket e paket ty?
Dhe thua qe paska ndenjur viktima 10 dite ne rruge ,s'ka mundesi kjo!.

Atij qe iu pre koka dhe u shetit ne Lushnje ishte nje kriminel qe ka lozur futboll me shume koka njerezish .Nuk ishte Aldo ai qe shetiti koken e Tur Dajes .

Nuk kam shkruajtur 10 dite Lida Bica,por me dite te tera
Une nuk mbroj Aldo Baren sepse kush kryen krime eshte kriminel,por nuk e besoj qe grupi i aldo bares eshte grup terrorristesh ne ballkan dhe i lidhur me politikanet.Thjesht eshte nje bande qe per cudi ka bere krime qe populli i ka mirepritur.Kjo eshte nje e vertete e hidhur

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Feb 02, 2010 5:20 pm nga lidabica

Po mire,qenkam informuar gabim une,ti ne mos gaboj e njeh me mire Lushnjen dhe Lushnjaret dhe i di me mire keto ngjarje,por nuk mund te konceptohet qe nje punonjes i Policise se Shtetit te perfundoje ne nje kriminel...dhe ē'kriminel se...kjo eshte e dhimbeshme.
Por mos harro se edhe djemte e Arta Dades .....jane nen vezhgim te organeve te Policise dhe kjo e ka nje arsye ,apo jo??
Dhe sa per ate qe thua se populli i ka mirepritur krimet e bandes,besoj se e kupton shume mire ti qe nuk eshte se kjo bande i ka bere krimet .per t'u pershendetur nga populli (ata nuk pyesin fare per kete pune, se nuk jane njerez),por kane qeruar hesapet me njeri tjetrin....

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue Feb 02, 2010 10:38 pm nga nardlushnja

Por mos harro se edhe djemte e Arta Dades .....jane nen vezhgim te organeve te Policise
Djemte e arta Dades nuk i njoh dhe nuk kam degjuar gje per ta.
Sa per policine.......jo te gjithe ata qe jane ne vezhgim kane arsye.Ti i kupton me mire keto gjera....apo jo.Policia vezhgon ata qe ........i do shume Sali Berisha.
Me duket se po e zgjasim kot kete teme.
Kjo eshte teme e Aldo Bares dhe qe i jepet kaq shume rendesi besoj se i jepet sepse do Sali Berisha.Sali Berisha ne nje vizite qe beri ne lushnje shpetoj nga vdekja.Ka ndenjur shtrire para teatrit te lushnjes me shume se njezet minuta deri sa erdhen forca te shumta qe e nxoren nga rrethimi.Per cudi thashetheme te shumta thone qe ishte grupi i aldo Bares qe tentoi ta vriste.....(thashetheme popullore)
Kjo eshte dhe thembra e akilit qe grupi i aldos na dalka si nje nder grupet me mafioze dhe terrorriste.Ne te vertete eshte nje njri qe mori gjakun e vellait.

Sa per polic qe ka qene dhe qe duhej te kishte besim tek forcat e rendit.....me duket se nuk je ne korrent te sakte me kronologjine e ngjarjeve.Te gjitha keto ngjarje kane ndodhur ne 97 kur policia nuk egzistonte fare.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Feb 03, 2010 11:26 pm nga dini

Vertet nuk duhet zgjatur shume.Tė gjithė socialistet jane nga i njejti brum...pra band kriminelesh

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi