ILIRIADA PORTAL

Tre opsionet pėr hapjen e dosjeve

Shko poshtė

06022010

Mesazh 

Tre opsionet pėr hapjen e dosjeve
Tiranė – Kur Gjykata Kushtetuese e ka hedhur poshtė ligjin e hapjes sė dosjeve, Partia Demokratike po planifikon se si mund ta bėjė funksional kėtė ligj.
Deputetja e kėsaj partie, Mesila Doda u shpreh sot pėr mediat, se janė tre variante qė do tė merren nga Partia Demokratike, qė sipas saj janė: referendumi, ankimimi nė Gjykatėn e Strasburgut dhe hartimi i njė ligji tė ri.

"Mbeten tė hapura tė treja obsionet qė janė ideja e hartimit tė njė ligji tė ri, ēuarja e kėtij ligji deri nė Gjykatėn e Strasburgut, por dhe mundėsia pėr tė bėrė njė referendum popullor pėr kėtė ēėshtje qė ėshtė e hapur, sepse prek shumicėn e popullsisė shqiptare, e cila ka qėnė e persekutuar ose ėshtė ndjerė nėn persekutim dhe sot nuk mund tė heshtim para dhimbjes dhe problemeve tė mėdha qė ka hapur ish-regjimi i kaluar", u shpreh znj. Doda. D

eputetja demokratike, e cilėsoi si tė njėanshėm vendimin e kushtetueses pėr kėtė ligj dhe nė konflikt interesi. "Nė kėtė vendim shoh njėanshmėri, konflikt tė pastėr interesi tė shumicės sė anėtarėve tė saj dhe dorėzim para presionit politik tė Edi Ramės dhe pėrfaqėsuesve mė tė lartė tė PS-sė qė e shohin veten tė lidhur pazgjidhshmėrisht me ish-regjimin e vjetėr", nėnvizoi ajo.

start
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25511
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Tre opsionet pėr hapjen e dosjeve :: Komentet

avatar

Mesazh prej Sun Feb 07, 2010 1:50 pm nga emigranti

Mendoj se rruga e referendumit eshe me e drejta.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi