ILIRIADA PORTAL

Prifti “pėrplaset” me ministrin serb, shkak Kosova

Shko poshtė

12022010

Mesazh 

Prifti “pėrplaset” me ministrin serb, shkak Kosova
Verona - Ministri serb i Ekonomisė Mladjan Dinkic ka braktisur sot forumin nė Verona tė Italisė, pėr shkak tė pjesėmarrjes nė kėtė forum edhe tė ministrit shqiptar Dritan Prifti.
Ka qenė Kosova, ajo qė ka vėnė nė “siklet” ministrin serb, duke e deturuar tė largohej prej andej. Nė momentin qė ministri Prifti e ka cilėsuar Kosovėn si shtet, ministri serb ka protestuar.

Madje, Dinkic i ka prerė edhe fjalėn ministrit shqiptar dhe mė pas ėshtė larguar nga salla. Nė Verona tė Italisė po zhvillohet njė forum ekonomik pėr vendet e rajonit tė Ballkanit, forum i mbėshtetur fuqishėm nga Roma zyrtare.
start
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25811
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi