ILIRIADA PORTAL

Pėrplasen dy trena nė Belgjikė, 20 tė vdekur

Shko poshtė

15022010

Mesazh 

Pėrplasen dy trena nė Belgjikė, 20 tė vdekur
Bruksel- Pėrplasen dy trena duke shkaktuar 20 tė vdekur.
Televizioni belg VRT bėn tė ditur se aksidenti ndodhi nė afėrsi tė qytezės Halle pranė Brukselit.

Ky aksident shkaktoi bllokimin e tė gjitha linjave hekurudhore, pėrfshirė dhe atė tė shpejtėsisė sė lartė Bruksel – Paris.

Pėrveē viktimave shumė tė tjerė kanė mbetur tė plagosur dhe tė bllokuar nė vagona, forcat e shpėtimit po punojnė me intensitet tė lartė.

start
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25811
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi