ILIRIADA PORTAL

Greqi, ish-polici, pedofili me 12 femije shqiptare

Shko poshtė

15022010

Mesazh 

Greqi, ish-polici, pedofili me 12 femije shqiptare
Greqi- Nje 47 vjecar grek eshte ndaluar dje nga policia e Athines si i dyshuar per abuzimin seksual me 12 femije shqiptare te mitur. I cilesuar si pedofil dhe pervers, ish-polici banues ne rajonin Kato Patision eshte nen hetim edhe per shfrytezimin e disa femijeve te tjere ne kryeqytetin helen. Ngjarja qe ka tronditur opinionin grek dhe mendohet se ky abuzim kishte lindur prej tre vitesh. Emri i te dyshuarit nuk u be publik nga ish-koleget e tij. Lajmin e beri te ditur media greke gjate dites se djeshme, referuar zyrtareve te policise se Athines.

"Shtetasi grek 47-vjecar akuzohet se ne periudhe te vazhdueshme disa mujore, ka abuzuar me femije shqiptare te moshes nga 13 deri ne 16 vjec, te cilet i detyronte te shihnin materiale me permbajtje pornografike dhe me tej kryente me to vepra te turpshme dhe ushtronte terror psikologjik ne menyre qe ata te mos tregonin ato qe ndodhnin dhe njekohesisht u jepte sasi te hollash dhe sende e sherbime te tjera", i tha policia greke dje korrespondentit te agjencise se lajmeve, NOA.

Oficeret e nendivizioni per Mbrojtjen e Femijeve ne Policine e Greqise ne Athine, konfirmuan se ish-polici 47-vjecar perballet aktualisht me akuzat e "shfrytezimit dhe fyerjes se dinjitetit seksual", "pornografine e femijeve", "korruptimin e te miturve per qellime homoseksuale" dhe "abuzim seksual me te mitur". Nga hetimi, doli se 47-vjecari i ndiqte femijet shqiptare, qe te gjithe nxenes ne shkollat shteterore greke te ciklit te ulet, duke i zene "miq" ata ne nje internet-kafe e cila ndodhet ne zonen e Kato Patision, ku edhe banonte i dyshuari si pedofil.

"Ne shenjestren e 47-vjecarit, ishin vetem djem shqiptare te mitur te cilet pasi zinte miqesi ne internet-kafe, arrinte t'i mashtronte duke u dhene abonim falas per periudha te ndryshme kohore ne qendren e internetit dhe me pas i ftonte ne shtepine e tij aty afer dhe vinte ne zbatim planin pervers", tha policia greke per kete rast. Pasi i fuste ne shtepi dhe kishte fituar besimin e tyre, 47-vjecari u servirte permes televizorit, DVD me permbajtje te forte pornografike dhe abuzonte me ta seksualisht, duke kryer vepra te turpshme dhe marredhenie homoseksuale.

Behet e ditur se 14 vjet me pare, ne vitin 1996, i dyshuari i arrestuar dje ne Athine, atehere vetem 33 vjec, eshte larguar nga radhet e policise, pikerisht nen dyshimet per akte pedofilie qe atehere nuk perfunduan me dergimin e ndonje dosjeje penale ne gjykate.

Krahas ketyre akteve perverse, 47-vjecari nuk mjaftohej me kaq. Policia e krimit elektronik zbuloi se ai kishte krijuar profilet ne faqet e rrjeteve sociale si Facebook dhe duke folur me perdoruesit e mitur, krijonte njohje me ta dhe pasi fitonte besimin e tyre, i ftonte ne shtepi per te abuzuar seksualisht. Nderkohe ne kompjuteret e tij, policia zbuloi shume materiale pornografike me baze femijet.

koha jone
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25831
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Greqi, ish-polici, pedofili me 12 femije shqiptare :: Komentet

avatar

Mesazh prej Wed Feb 17, 2010 12:55 pm nga emigranti

ēbejn shqiptaret atje???? Ku jane burret?????

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi