ILIRIADA PORTAL

Selia rozė nė sherr, Rama pėrzė Ruēin pėr tė bėrė pazare me Berishėn

Shko poshtė

16022010

Mesazh 

Selia rozė nė sherr, Rama pėrzė Ruēin pėr tė bėrė pazare me Berishėn
Tryeza politike qė organizoi presidenti Topi ku morėn pjesė dhe kryeministri Berisha dhe kryetari i PS Rama nuk rezultoi shumė pozitive, kjo pėr tė vetmin fakt se nė prani tė Ruēit dhe Patozit kreu i PS nuk ėshtė ndier komod pėr tė bėrė publike kėrkesat e tij pėr “kapėrcimin” e krizės politike. Ndaj dy ditė mė pas Rama nuk ka hezituar ti kėrkojė takim kokė mė kokė presidentit Topi,

takim i cili ėshtė pranuar nga ky i fundit. Mėsohet se Rama ka kėrkuar takim kokė mė kokė me Topin pėr tė shmangur prezencėn e Ruēit nė tryezė dhe pėr ta pasur mė tė lehtė bėrjen e pazareve politike. Ndėrsa Sekretari i Pėrgjithshėm i Asamblesė sė PS Ruēi ka kėrkuar qė diskutimi pėr tė arritur njė dialog mes palėve tė realizohet nė formatin tekniko-politik. Tė dy palėt si Rama ashtu edhe Ruēi kėrkojnė tė pėrfitojnė sa mė shumė kreditė politike pėr veten e tyre nga tryeza e Topit. Numri dy i PS kėrkon tė kontrollojė kryetarin Rama nė kėto takime tė rėndėsishme pėr tė ditur lėvizjet politike qė ai po bėn, por nga ana tjetėr po pėrpiqet ti japė mesazhin kryeministri Berisha se ai ėshtė mė fleksibel nė gjithė kėtė debat politik nė mėnyrė qė mė pas kryeministri Berisha ta ketė nė konsideratė “kontributin” e dhėnė nga Ruēi pėr zgjidhjen e kėtij ngėrēit politik, dhe kėshtu Ruēi hiqet nga lista e sulmeve publike sa politike dhe personale qė kreu i qeverisė bėn herė pas herė ndaj zyrtarėve tė lartė tė selisė rozė. Nė takimin qė Rama do tė beje sot me presidentin Topi do tė jetė pa praninė e Ruēit dhe informacioni rreth kėtij takimi do tė jetė mjaft i kufizuar pėr tė mos thėnė se gjithēka do mbetet nga ato ēfarė Rama do tė publikojė duke e ditur shumė mire qė presidenti Topi nuk para jep informacion pėr takime tė tillė. Kėshtu qė drejtuesit socialist do tė mjaftohen me pėrgjigjen qė do tė marrin nga kryetari i cili siē ndodh gjithmonė nuk ka pėr tė zbuluar skemėn e tij pėr ti bėrė qefin disa individėve nė parti.SOT
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25511
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi