ILIRIADA PORTAL

Kosova shėnon dyvjetorin e Pavarėsisė

Shko poshtė

17022010

Mesazh 

Kosova shėnon dyvjetorin e Pavarėsisė
Kosova sot shėnon Ditėn e Pavarėsisė. Dy vite mė parė, nė ora 15:00, 109 deputetė tė Kuvendit tė Kosovės nė njė seancė tė jashtėzakonshme miratuan e Deklaratėn e Pavarėsisė sė Kosovės dhe simbolet shtetėrore. Deklarata e pavarėsisė, e cila pėrmban 12 pika, u miratua nė ora 15:46, me tė cilėn Kosova u shpall shtet i pavarur dhe sovran. Pavarėsia e Kosovės u njoh brenda 24 orėve nga shtet mė tė fuqishme tė botės, ndėrsa deri mė tani ėshtė njohur nga 65 vende.
Me kėtė rast, sot nė vendin tonė do tė zhvillohen manifestime tė ndryshme me rastin e dy vjetorit tė pavarėsisė sė Kosovės. Kuvendi i Kosovės, nė orėn 11:00, do tė mbajė sot njė seancė solemne, ku me njė fjalė rasti para deputetėve tė vendit dhe mysafirėve tė ftuar do tė mbajnė: kryeparlametari Jakup Krasniqi, presidenti Fatmir Sejdiu dhe kryeministri Hashim Thaēi. Po ashtu edhe Komuna e Prishtinės me rastin e dyvjetorit tė pavarėsisė sė Kosovės ka pėrgatitur njė varg aktivitetesh.

start
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25811
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Kosova shėnon dyvjetorin e Pavarėsisė :: Komentet

avatar

Mesazh prej Wed Feb 17, 2010 2:54 pm nga emigranti

Gezuar diten e pavarsise kosove!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi