ILIRIADA PORTAL

Protesta, minatorėt pėrplasen me policinė

Shko poshtė

20022010

Mesazh 

Protesta, minatorėt pėrplasen me policinė
Tiranė - Protesta e minatorėve ėshtė shoqėruar me tension gjatė kohės qė ndodheshin para kryeministrisė.
Forca tė shuma policia kanė “blinduar” pjesėn pėrpara ndėrtesės qeveritare. Ndėrkohė, sipas minatorėve forcat e rendit kanė ushtruar dhunė ndaj tyre.

Minatorėt kanė tentuar tė hyjnė nė kryeministri, por ato janė bllokuar nga forcat tė shumta policia. Minatorėt kanė shtyrė forcat e rendit, duke krijuar pėrplasje fizike midis tyre.

“Kėrkojmė me urgjencė miratimin e statusit tė minatorit. Sali Berisha tė mbledhė sot qeverinė dhe ta miratojė”, tha Fiqiri Xibri pėr mediat e pranishme. Mėsohet se disa prej minatorėve janė shoqėruar nė polici pėr tė dhėnė sqarime.

Gjatė protestės, njė prej minatorėve ka rėnė pėrtokė, duke pėrfunduar nė urgjencė. Ai ėshtė jashtė rrezikut pėr jetėn, pasi ka marrė plagė tė lehta.
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 24093
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi