ILIRIADA PORTAL

Blushi: Hyrja dhe dalja nga Kuvendi, qesharake

Shko poshtė

25022010

Mesazh 

Blushi: Hyrja dhe dalja nga Kuvendi, qesharake
Tiranė – Deputeti i Partisė Socialiste, Ben Blushi deklaroi mbrėmė se do tė ishte qesharake qė opozita tė hynte dhe tė dilte nga Kuvendi.
“Do ishte qesharake qė PS tė hynte dhe tė dilte nga Parlamenti, pasi mendohej tė hyej nė Parlament dhe pas diskutimit pėr kutitė te dilej prapė”, tha anėtari i kryesisė sė PS-sė.

Ai e konsideroi tejet tė vonuar vendimin pėr mbylljen e bojkotit. “PS ishte vėnė nė pėrplasje mė BE, qė i kishte bėrė thirrje pėr tė braktisur bojkotin dhe kishte shtruar pikėpyetje pėr tė ardhmen e partisė. Pėrshėndes kėtė veprim, qė gjithsesi ishte i vonuar. Kjo ishte njė mbledhje shumė e tensionuar, me shumė provokime, por nuk ėshtė ky problemi”, tha Blushi pas mbledhjes sė Grupit Parlamentar tė PS-sė.

Sipas Blushit me bojkotin, Partia Socialiste nuk ka fituar asgjė dhe thyerja e bojkotit nuk mund tė jetė triumf. “Kėtu s’ka asnjė ndjenjė triumfi. Kėto 6 muaj u harxhuan kot. Ne nuk arritėm dot tė hapnim kutitė me bojkotin, nuk sollėm zgjedhje tė parakohshme dhe nuk bindėm BE qė tė ishte pėrkrah nesh”, shtoi ai.
start
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25521
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Blushi: Hyrja dhe dalja nga Kuvendi, qesharake :: Komentet

avatar

Mesazh prej Thu Feb 25, 2010 10:11 pm nga nardlushnja

Gjynah ky i shkreti........sa e embel eshte ajo karrige....Ky ka kohe qe nuk fle.....vuan nga pagjumsia

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi