ILIRIADA PORTAL

Fier, arrestohet djali i ish-prefektit

Shko poshtė

01032010

Mesazh 

Fier, arrestohet djali i ish-prefektit
Fier – Policia e Fierit ka arrestuar njė shtetas, i akuzuar pėr zjarrvėnie. Bėhet fjalė pėr shtetasit Erion Troka, djali i ish-prefektit Rauf Troka Policia e kishte ndaluar kėtė shtetas t’i afrohej banesės sė ish-tė dashurės sė tij, por dje ai ka shkuar dhe i ka vėnė zjarrin banesės.

A. Spano e ka denoncuar nė polici edhe herė tė tjera pėr tė shkak tė dhunės qė ushtronte ndaj saj. Mbi Erion Trokes, 26 vjeē, rėndon edhe akuza e “shkatėrrimit me dashje tė pronės me anėn e zjarrit”. Me kėtė akuzė, shkon nė katėr numri i akuzave tė ngritura ndaj tij. Ngjarja ndodhi mėngjesin e sė dielės, ku u dogj banesa e familjes Spaho, ndėrkohė qė i arrestuari nuk e ka pranuar autorėsinė e krimit.

start
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25811
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi