ILIRIADA PORTAL

“’Kartat false’ tė identitetit, fletė - hyrjet e kazinove tė frekuentuara nga Taulant Balla”

Shko poshtė

06032010

Mesazh 

“’Kartat false’ tė identitetit, fletė - hyrjet e kazinove tė frekuentuara nga Taulant Balla”

Partia Demokratike kėrkon hetimin nga Prokuroria tė pretendimit tė Gramoz Ruēit nė parlament
Partia Demokratike i konsideron trillime dhe shpifje tė ulėta “provat” e paraqitura nė parlament nga njeriu i Edvin Ramės, sigurimsi dhe komisari politik, Gramoz Ruēi, nė tentativė pėr t’i vėnė “flakėn” njė procesi modern, siē ėshtė pajisja e shqiptarėve me dokumentet e reja biometrike.

Zėdhėnėsja e Partisė Demokratike, u shpreh se, pėr tė bllokuar liberalizimin e vizave pėr shqiptarėt, Edvin Rama po pėrdor jo vetėm bojkotin, apo kėrkesat e emisarėve tė tij pėr mos heqjen e vizave nė qarqet diplomatike, por po tenton tė falsifikėjo edhe pėr sistemin e identifikimit tė qytetarėve shqiptarė.

“Dje nėpėrmjet numrit 2 tė Partisė Socialiste, Kryetarit tė Grupit Parlamentar Gramoz Ruci, paraqiti dėshmitė e tij fallse pėr sistemin e lėshimit tė letėrnjoftimeve elektronike dhe pasaportave biometrike duke nxjerrė para kamerave dokumente tė prodhuara nga Taulant Balla nė kazinonė e tij tė preferuar nė Tiranė, dhe i serviri ato si letėrnjoftime elektronike tė prodhuara nga dy tre herė pėr tė njėjtin person. Me kėtė sulm armiqėsor ndaj liberalizimit tė vizave, Edvin Rama hoqi ēdo maskė dhe u tha shqiptarėve se ėshtė i gatshėm tė mos ndalet para pėrdorimit tė ēdo tė keqe pėr t’i ndėshkuar ata pėr qėllime personale”, u shpreh zėdhėnėsja e selisė sė PD-sė.

Ajo deklaroi se Partia Demokratike i kėrkon Prokurorisė sė Shtetit qė bazuar nė ligjet e vendit, tė cilat kanė penalitete tė rėnda pėr falsifikimet e dokumenteve tė identitetit tė ndėrmarrė njė hetim urgjent pėr ndėshkimin e kėtij akti tė shėmtuar tė zotit Rama.

55
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25651
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi