ILIRIADA PORTAL

Skoci, 3 shqiptarė hidhen nga pallati, iu refuzohet azili

Shko poshtė

08032010

Mesazh 

Skoci, 3 shqiptarė hidhen nga pallati, iu refuzohet azili
Skoci – Tre shqiptarė nga Kosova dyshohet se kanė vdekur nė Skoci, pasi janė hedhur nga pallati pėr shkak tė refuzimit tė kėrkesės pėr azil.
Lajmi ėshtė publikuar nga gazeta “The Guardian” nė edicionin e saj online, duke theksuar se viktimat janė dy meshkuj dhe njė femėr. Sipas gazetės, ata ishin lidhur me njėri-tjetrin, duke u hedhur sė bashku nga kati i 15-tė i njė ndėrtese nė qytetin e Gllasgout mbrėmjen e sė shtunės.

Trupat e viktimave janė gjetur mėngjesin e sė dielės nė njė kompleks ndėrtesash. Ende nuk dihet identiteti i viktimave, dhe lajmi nuk ėshtė publikuar zyrtarisht nga autoritetet. Megjithatė, “The Guardian” citon njė dėshmitare, e cila jetonte nė njė banesė pėrballė viktimave.

Sipas saj, “pasi kam hapur perdet e dritareve, pashė trupat e tyre tė shtrirė nė tokė”. “Menjėherė i telefonova policisė”, vijon ajo. Dyshohet se tre personat kanė bėrė njė pak sė bashku pėr tė kryer njė vrasje kolektive. Pa dyshim kėto janė ngjarje tejet tė rėnda qė ndodhin nė radhėt e emigrantėve shqiptarė.
start
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25831
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi