ILIRIADA PORTAL

Faturat, OSSH pranon shkeljet: 105 milion lekė “vjedhje”

Shko poshtė

11032010

Mesazh 

Faturat, OSSH pranon shkeljet: 105 milion lekė “vjedhje”
Tiranė – Operatori i Sistemit tė Shpėrndarjes ka reaguar pėr faturat e energjisė elektrike, duke theksuar se janė bėrė tė gjitha kontrollet.
Kreu i kėsaj kompanie, ēeku Jozef Haisek ka pranuar shkeljet nė faturimin e energjisė, por ka shtuar se ka probleme tė shumta nė lidhje me leximin e matėsve dhe nė sistemin e faturimit.

Sipas tij, shkeljet arrijnė nė 105 milion lekė, ndėrsa dėmi i shkaktuar ėshtė 235 milion lekė.

“Uroj tė mos jemi pjesė e mosmarrėveshjeve. Kjo nuk i shėrben institucioneve tė huaja nė vend”, theksoi ai pėr mediat, duke u treguar i kujdesshėm nė deklarata, ēka mund tė lėkundin imazhin e kompanisė nė fjalė. Ai shtoi se tashmė ka pėrfunduar faza e parė e kontrollit, ndėrsa ka premtuar se kontrollet do tė vazhdojnė.

Nga nėntori deri nė janar, sipas OSSH-sė, ka pasur 5300 raste tė shkeljeve nė faturat e energjisė elektrike nga ana e punonjėsve tė kėsaj kompanie.

Gabimet nė faturat e energjisė kanė sjellė edhe “kurbanet” e parė, pasi 100 faturistė janė shkarkuar nga puna, por ky nuk do tė jetė ndėshkimi i vetėm, pasi do tė ketė edhe tė tjerė tė shkarkuar.

start
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25366
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi