ILIRIADA PORTAL

Presidenti Topi uron besimtarėt bektashinj shqiptarė me rastin e Festės sė Sulltan Novruzit

Shko poshtė

21032010

Mesazh 

Presidenti Topi uron besimtarėt bektashinj shqiptarė me rastin e Festės sė Sulltan Novruzit
Presidenti i Republikės,Bamir Topi i ka dėrguar njė mesazh Kryegjyshit Botėror tė Bektashinjve, Haxhi Dede Reshat Bardhit, nė tė cilin shpreh urimet mė tė mira me rastin e Festės sė Sulltan Novruzit:

“I nderuar Kryegjysh Botėror i bektashinjve,
Tė nderuar besimtarė bektashinj shqiptarė!
Me rastin e Festės sė shenjtė tė Sulltan Novruzit ju shpreh ju dhe, pėrmes jush tė gjithė besimtarėve bektashinj shqiptarė kudo ndodhen, urimet e mia mė tė pėrzemėrta pėr ditė tė mbara plot shėndet, begati dhe mirėsi!
Nė kėtė fillim pranvere, besimtarėt bektashinj shqiptarė festojnė lindjen e Imam Aliut, qė simbolizon pėr ta rigjallėrimin e besimit tek vepra dhe fuqia e Zotit e bashkė me tė, rigjallėrimin e shpirtit dhe tė shpresės pėr jetėn, pėr tė ardhmen. Edhe nė kėtė ditė, tė gjithė shqiptarėt janė bashkė pėr tė kremtuar, e pėr t’i shprehur njėri-tjetrit urimet mė tė ngrohta dhe mesazhet e paqes, tė dashurisė, tė mirėkuptimit dhe tė harmonisė, po ashtu tė besimit tek mirėsia dhe tek dashuria njerėzore.
Gėzuar Festėn e Sulltan Nevruzit!” – thuhet nė mesazhin e Kreut tė shtetit

bota sot
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25366
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi