ILIRIADA PORTAL

Kurthi me fjalėkalimin ne Facebook

Shko poshtė

23032010

Mesazh 

Kurthi me fjalėkalimin ne Facebook
Fjalėkalimi nė Facebook mund t’ju shkaktojė probleme. Nė qoftė se e merrni seriozisht paralajmėrimin lidhur me fjalėkalimin, tregoni kujdes.
Ngarkesa e virusit, njė e-poste e re, zhduk fjalėkalimin e adresės suaj ne Facebook dhe kėrkon nga ju qė ta rivendosni atė pėr mundėsuar hapjen e saj.

Sipas shpjegimit qė bėn prodhuesi i famshėm i anti-viruseve McAfee, po e hapėt dritaren e bashkangjitur nė Facebook hajduti i fjalėkalimit tuaj do tė ngarkohet dhe nė kompjuterin tuaj, nga i cili mund tė ketė lloj-lloj dėmesh.

Nė ditėt qė kaluan, nė faqen e Facebookut kėshillohet se duhet te fshihet ky virus qė na shfaqet nė formėn e njė dritareje tė re nė adresėn tonė.

Drejtori mbi kėrkimet pėr programimet e qėllimeve tė kėqija dhe komunikimin pranė McAfee, Dave Marcus mendon se dhjetėra milionė pėrdorues tė Facebookut nga Azia, Evropa dhe Amerika e kanė ngarkuar nė kompjuterin e tyre kėtė virus nėpėrmjet adresės sė tyre. “Jemi tė sigurt se ky virus i ėshtė bashkangjitur Facebookut tek 400 milion pėrdoruesit e tij, dhe sikur vetėm 10 pėr qind tė jetė suksesi i tyre, do te thotė se kėtė virus e kane ngarkuar rreth 40 milion pėrdorues”

Tek tema e adresės tuaj ne Facebook shkruhet “Facebook password reset confirmation customer support”, (rivendos fjalėkalimin e Facebook pėr tė konfirmuar mbėshtetjen pėr konsumatorėt).

start
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25396
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi