ILIRIADA PORTAL

TV ALSAT bėhet pjesė e grupit ''TACI OIL''. Rezart Taēi rrėfen projektet pėr ALSAT-in

Shko poshtė

23032010

Mesazh 

TV ALSAT bėhet pjesė e grupit ''TACI OIL''. Rezart Taēi rrėfen projektet pėr ALSAT-in
Radio televizioni Alsat bėhet pjesė e grupit “Taēi Oil”. Alsat qė operon qė nga viti 2003 ėshtė njė televizion me shtrirje mbarėkombėtare dhe me njė pozitė tė konsoliduar nė tregun mediatik. Me njė strukturė programore drejtuar publikut qė dėshiron tė informohet dhe thellohet nė argumenta tė veēantė, radio televizioni kombėtar Alsat kalon tani nė administrimin e grupit prestigjioz “Taēi Oil”, duke hapur njė erė tė re zhvillimi pėr kėtė operator televiziv.
Drejtori i pėrgjithshėm i RTV Alsat, zoti Rezart Taēi flet pėr prioritetet e zhvillimit tė kėtij investimi nė tregun e medias audovizuale nė Shqipėri. Ai rrėfen sepse grupi “Taēi Oil” vendosi tė hyjė nė tregun mediatik dhe pėrse u zgjodh pikėrisht televizioni Alsat.
“Grupi ynė ka njė strategji zhvillimi jo rastėsor, por njė politikė tė studiuar mirė. Kjo politikė orientohet drejt hapėsirave dhe mundėsive tė reja nė tė gjitha fushat e biznesit. Kėtu pėrfshihet edhe tregu mediatik. Televizioni Alsat ka tėrhequr prej disa kohėsh vėmendjen e grupit, jo vetėm pėr shkak tė performancės, por edhe pėr shtrirjen dhe pozicionin strategjik nė gjithė hapėsirėn shqipfolėse. Kjo gjė pėrputhet plotėsisht me interesin dhe strategjinė e zhvillimit tė vetė grupit tonė” shprehet Taēi.
Drejtori i pėrgjithshėm i Tv Alsat zbulon edhe disa nga drejtimet kryesore tė strategjisė qė do tė ndjekė televizioni nėn drejtimin e tij. “Vizioni ynė ėshtė qė televizioni Alsat tė shndėrrohet nė njė television gjeneralist, tė orientuar mė shumė drejt tregut. Nė synojmė njė program mė tė larmishėm si dhe njė pasurim tė zhanreve televizive. Unė kam gjetur tek i gjithė stafi, krijuesit, gazetarėt dhe teknikėt dhe tė gjithė bashkėpunėtorėt e Alsatit entuziazmin pėr tė vėnė nė jetė kėtė strategji. Ky vizion do tė mbėshtetet edhe nė imvestime serioze, nė teknologjinė mė bashkėkohore televizive, duke punuar pėr njė televizion tė sė ardhmes” shprehet Taēi. /Alsat
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25371
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

TV ALSAT bėhet pjesė e grupit ''TACI OIL''. Rezart Taēi rrėfen projektet pėr ALSAT-in :: Komentet

avatar

Mesazh prej Tue Mar 23, 2010 10:59 pm nga dini

Si shume televizione edhe ky tani ka zene koheve te fundit te lakoj pak nga PS-ja.Shikoni emisionet e Eni Vasilit dhe kjo verehet lehtesisht!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Mar 24, 2010 1:33 pm nga lidabica

Po pse duhet te kaloj pak nga PS-ja ky TV?Se paskam vene re ,m.gj.s. nuk e kam ndjekur shume,tani qe po e ve ti Dini ne dukje do ta shikjo me kujdes.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Mar 24, 2010 1:46 pm nga ad

Cilat stacione te tjera ka ky???? Kurse ALSAT ne fakt nuk kam vene re qe te anoje nga ndonjera nga forcat politike. Vasili ne fakt i ben per uje te ftohte te gjithe qe therret ne studjo (me pyetje kuptohet).

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed Mar 24, 2010 11:19 pm nga gerrard

U politizua edhe i vetmi kanal i pamvarur ne Shqiperi. Me vjen keq per informacionin shqiptar....i mungonte edhe nje kanal tjeter Berishes. Rezart Taēi nuk eshte gje tjeter por vetem nje vegel ne duart e Berishes.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu Mar 25, 2010 12:20 pm nga emigranti

E majta deri tani ka qene supefuqi sa i perket fuqise mediatike.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi