ILIRIADA PORTAL

Kreu i qeverisė: Turp tė kalosh nė sheshin Skėnderbej!

Shko poshtė

25032010

Mesazh 

Kreu i qeverisė: Turp tė kalosh nė sheshin Skėnderbej!
Tė vjen turp tė kalosh nė sheshin “Skėnderbej” tė kryeqytetit nga xhamia, deri tė hotel Tirana dhe kjo, pėr shkak tė amortizimit tė tij.
Njė fakt tė tillė kryeministri Berisha e ka pohuar gjatė mbledhjes sė qeverisė, duke shtuar se tė gjithė tė huajt qė kalojnė aty ēuditen, a thua se nuk i jepet asnjė qindarkė bashkisė sė Tiranės.
“Fajėsojnė qeverinė sikur nuk ka dhėnė fonde, ndėrkohė qė qeveria e Kuvajtit ka akorduar 10 milionė dollarė pėr ristrukturimin e sheshit qendror tė Tiranės”, tha ai.
Duke i bėr apel mė pas, ministrit tė Punėve Publike, Sokol Olldashi qė tė konsultohet sa mė parė me autoritetet e bashkisė sė Tiranės pėr t’i dhėnė fund realizimit tė kėtij projekti.

bota sot
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25811
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi