ILIRIADA PORTAL

Chountis- Bashės: S’ka mė pengesa pėr vizat!

Shko poshtė

29032010

Mesazh 

Chountis- Bashės: S’ka mė pengesa pėr vizat!
Tiranė – Nuk ekziston asnjė pengesė pėr marrjen e vendimit pėr liberalizimin e vizave pėr qytetarėt shqiptarė.
Deklarata ėshtė bėrė nga reporteri pėr Shqipėrinė nė Komisionin e Jashtėm tė PE-sė, Nikolaos Chountis gjatė njė takimi me ministrin e Brendshėm, Lulzim Basha. 

Kreu i dikasterit tė rendit, ka informuar reporterin e PE-sė, mbi fushėn e sigurisė sė kufijve, lėshimin e dokumenteve tė sigurta tė identitetit, rezultatet e luftės kundėr krimit tė organizuar e trafiqeve tė paligjshme, si dhe bashkėpunimin e shkėlqyer tė strukturave ligjzbatuese tė Shqipėrisė me strukturat homologe tė vendeve europiane, e posaēėrisht me ato tė vendeve fqinje.

Nė kėtė kuadėr, Basha njohu Chuntis edhe mbi marrėveshjet dhe protokollet e bashkėpunimit qė Shqipėria ka nėnshkruar me kėto vende, e po ashtu mbi nivelin e shkėlqyer tė bashkėpunimit me organizmat ndėrkombėtarė qė asistojnė dhe bashkėpunojnė me policinė shqiptare.

Reporteri pėr Shqipėrinė Chountis vlerėsoi arritjet e Shqipėrisė nė tė gjitha fushat qė kanė tė bėjnė me pėrmbushjen e kritereve pėr liberalizimin e vizave dhe siguroi pėr mbėshtetjen e tij nė kėtė proces.


start
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25811
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi