ILIRIADA PORTAL

Greqi, vdes shqiptari nė spital pas rrahjes nė burg

Shko poshtė

01042010

Mesazh 

Greqi, vdes shqiptari nė spital pas rrahjes nė burg
Janinė – Njė shqiptar ka gjetur vdekjen nė njė spital tė Greqisė, pasi u rrah barbarisht nė njė burg tė Korfuzit.
Viktima ėshtė shtetasi Lulzim Kago, 28 vjeē, i cili po kurohej prej dy ditėsh nė njė spital nė Janinė. Pavarėsisht ndėrhyrjes sė mjekėve, shqiptari nuk ka mundur t’i mbijetojė plagėve tė marra.

Pritet qė trupi i viktimės sė kthehet nė Shqipėri pėr t’iu bėrė ceremonia mortore. Policia greke tha se nga ana e saj ka nisur hetimin pėr ngjarjen e ndodhur nė burgun e Korfuzit. Ngjarja ndodhi tre ditė mė parė pas njė zėnke midis tė burgosurve, e cila pėrfundoi me dhunė tė ashpėr.

Mijėra shqiptarė janė tė burgosur nė burgjet greke, nė shumicėn e rasteve nė kushte tė kėqija jetėsore. Ata akuzohen kryesisht pėr trafik droge dhe dėnimet e tyre janė maksimale. Greqia ėshtė denoncuar shpesh nga organizatat ndėrkombėtare pėr gjendjen nė burgje

start
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25811
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi