ILIRIADA PORTAL

Rama braktis protestat nė rrethe, pėrjashton aleatėt

Shko poshtė

07042010

Mesazh 

Rama braktis protestat nė rrethe, pėrjashton aleatėt


Kryesocialisti i bėn thirrjet nga selia rozė “Tė protestojmė pėr kutitė dhe ekonominė”


PS flet ēdo ditė pėr protestat qė ajo po organizon nėpėr rrethe, por vetė kreu i kėsaj partie, qė ėshtė dhe ideatori i kėsaj strategjie, ka vendosur qė tė mos jetė aktiv nė kėto tubime tė sė majtės. Siē bėjnė tė ditur burime zyrtare nga selia rozė, tubimet nė rrethe do tė jenė tė organizuara nga degėt lokale dhe nga deputetėt e qarkut. Shembulli i parė ishte protesta e Lushnjes qė u bė para disa ditėsh, e cila u zhvillua pa praninė e Edi Ramės. Madje, zyra e shtypit e PS-sė nuk mori pėrsipėr asnjė njoftim pėr shtyp mbi zhvillimin e tubimet dhe fjalimet e pjesėmarrėsve. Siē mėsohet, e njėjta gjė do tė ndodhė dhe nė rrethe tė tjera, ku Rama mund tė marrė pjesė vetėm nė ndonjė rast tė veēantė ose nė asnjė tubim, duke e ruajtur energjinė pėr datėn 30 prill nė protestėn qė do mbahet nė Tiranė . Gjithashtu mėsohet se tė gjitha protestat nė rrethe janė organizime tė strukturave tė PS-sė pa bashkėpunimin me aleatėt, megjithėse nė njė tryezė tė bėrė fill pas dėshtimit tė konsensusit nė Parlament ata vendosėn qė tė rinisin protestat. Mendohet se aleatėt mund tė ftohen nė protestėn pėrmbyllėse nė kryeqytet. Ndėrkaq mungesa e Ramės mund tė pėrkthehet vetėm si njė mėnyrė pėr t’iu shpėtuar kritikave mbi pjesėmarrjen e ulėt nė tubimet e rretheve. Megjithėse gjatė muajve tė vjeshtės PS synonte tė pėrdorte numrin e pjesėmarrėsve si njė argument pėr tė treguar fuqinė e zėrit e mesazhit tė kėtyre tubimeve, tashmė nuk po i kushtohet mė rėndėsi kėsaj ane. Gjithsesi, problemi pėr tė mbledhur shumė njerėz nė rrethe ėshtė permanent, kėshtu qė Rama nuk rrezikon tė bėjė figurė tė keqe, duke tentuar tė krijojė njė tubim tė kėnaqshėm nė Tiranė. Ndėrkohė qė nė rrethe kėto protestave janė disi larg syve tė mediave dhe pa vėmendjen e publikut pikėrisht pėr shkak tė mungesės sė Ramės. Ai preferon qė thirrjet e tij t’i bėjė nga selia rozė. Dje nė njė konferencė pėr shtyp Rama tha se “tė hapim kutitė dhe tė ndalim rrėnimin ekonomik pėrmes protestave pa ndalim. Ēdo ditė njė protestė pėr t’u takuar qė tė gjithė nė 30 prill nė bulevardin e Tiranės”. Duke vėnė theksin tek data 30, ai u bėri thirrje tė gjitha kategorive tė njerėzve, qė nga sipėrmarrėsit dhe deri tek punėtorėt dhe fermerėt. “Ēdo ditė njė protestė pėr t’u takuar qė tė gjithė nė 30 prill nė bulevardin e Tiranės. Partia Socialiste ndjen detyrimin e pashmangshėm tė pjesėmarrjes nė ēdo protestė, ku do tė jetė e ftuar nga qytetarėt dhe tė mbėshtetjes sė plotė morale tė ēdo proteste qė vetė qytetarėt do tė organizojnė, kudo qoftė, pėr ēfarėdo ēėshtje tė jetės sė tyre tė rėnduar nga keqqeverisja dhe sado tė pakėt nė numėr qofshin”, - tha Rama.Gazeta Standard
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25521
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi