ILIRIADA PORTAL

dėmton procesin drejt njė sistemi demokratik modern

Shko poshtė

15042010

Mesazh 

dėmton procesin drejt njė sistemi demokratik modern
Ambasadori i OSBE, Robert Bosh


Ambasadori i OSBE nė vendin tonė, Robert Bosh, u shpreh sot se mungesa e opozitės do tė thotė gjithashtu qė shumica e ligjeve po miratohen pa pasur nivelin e pritshėm tė diskutimeve. Gjatė fjalės sė mbajtur nė seancėn plenare tė Konsorciumit Ndėrkombėtar, ai i kėrkoi Qeverisė tė bėjė pėrpjekje tė mėtejshme pėr tė siguruar qė tė gjitha ligjet tė diskutohen nga tė gjithė grupet e interesit para se tė miratohen nė parlament. “Po shfrytėzoj rastin pėr t’i kėrkuar opozitės qė tė reflektojė gjatė dhe thellė pėr veprimet e veta, tė cilat tashmė de facto po dėmtojnė procesin drejt njė sistemi demokratik modern. Duhet bėrė e mundur qė ata tė ndjejnė se pjesėmarrja e tyre aktive dhe e vazhdueshme nė Kuvendin e Shqipėrisė ėshtė e mirėpritur si me fjalė ashtu dhe vepra”, deklaroi Bosh. Megjithatė, sipas tij, ėshtė parė progres nė lidhje me disa nga politikat. Ai tha se duhet tė pranojmė dhe pėrgėzojmė faktin qė Shqipėria ka miratuar tashmė ligjin historik dhe domethėnės kundėr-diskriminimit.

koha jone
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25371
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi