ILIRIADA PORTAL

Kosovarėt marshojnė sot nė Kukės

Shko poshtė

16042010

Mesazh 

Kosovarėt marshojnė sot nė Kukės
Kukės -Mijėra kosovarė sot do t’i drejtohen qytetit tė Kukėsit me moton: "kujtojmė pėr tė mos harruar".
Marshimi nga tė gjitha viset e Kosovės, tashmė i kthyer nė traditė tė pėrvitshme, bėhet nė kujtim tė eksodit tė pranverės ’99, kur afro gjysmė milioni shqiptarė nga Kosova, tė dėbuar me dhunė nga vatrat e tyre, iu drejtuan familjeve mikpritėse kuksiane e tė gjithė Shqipėrisė.

Me kėtė rast nė qytetin e Kukėsit, i zbukuruar me flamuj kombėtarė e kosovarė do tė organizohen veprimtari tė ndryshme. Njė pėrfaqėsi e komisionit organizator tė marshimit do tė pritet nga kryetari i bashkisė Hasan Halilaj, ndėrsa nė sallėn e madhe tė pallatit tė kulturės "Hasan Prishtina do tė jepet njė koncert artistik me artistė kosovarė e kuksianė.

Po ashtu do tė kryhen vizita dhe biseda me tė rinjtė, te memoriali i mirėnjohjes. Pėr ecurinė sa mė tė mirė tė veprimtarive nga forcat e policisė janė dyfishuar postoblloqet e lėvizshme nė aksin rrugor Morin-Kukės, ndėrsa nga policia kufitare kėtej e andej kufirit janė krijuar lehtėsirat e kontrollit pėr tė shmangur radhėt e gjata.

start
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25811
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Kosovarėt marshojnė sot nė Kukės :: Komentet

avatar

Mesazh prej Fri Apr 16, 2010 8:54 pm nga ad

Eshte vertet diēka e bukur.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat Apr 17, 2010 2:19 pm nga ADMIN

Ata vije mos me i kantrollua aspak

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat Apr 17, 2010 4:49 pm nga dini

Falenderim i permotshem per kuksian dhe gjithe Shqiperine

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi