ILIRIADA PORTAL

Malaj: Rripi i zi nė krah apo nė gojė nuk ėshtė elementi i duhur i njė opozite

Shko poshtė

17042010

Mesazh 

Malaj: Rripi i zi nė krah apo nė gojė nuk ėshtė elementi i duhur i njė opozite
Deputeti i Partisė Socialiste Arben Malaj, nė njė deklaratė pėr mediat, ka shpjeguar arsyet se pse nuk u bė pjesė e protestave me maska tė zeza. Ai shprehet se ishte i pranishėm nė kėtė protestė pėrpara parlamentit pėr tė qenė solidarė me kolegėt e tij, por thekson se nuk mund tė mbante maskėn e zezė. “Miqėsisht duke respektuar ēdo preferencė tuaj politike mė duhet tė ndaj

me ju arsyet pse nuk ju bashkova protestės me fasho tė zezė qė kolegėt deputetėt organizuan pėrpara derės sė parlamentit. Isha aty pėr tė qenė solidarė me kolegėt e mi socialistė nė protestė, por nuk u bashkova nė protestėn me fasho tė zezė”, u shpreh Malaj. Ai thekson se rripi i zi nė krah apo nė goje shpreh shqetėsimet nė rritje pėr pasojat e pėrkeqėsimit tė demokracisė dhe ekonomisė , por nuk ėshtė elementi i duhur i njė opozite qė duhet tė jetė forca politike e avantazheve dhe shpresės. “E para se respektoj vendimin e ēdo kolegu pėr mėnyrėn e tė protestuarit, e dyta jo pėr tė qenė thjeshtė ndryshe, por nė mėnyrė konseguente kam theksuar se PS duhet ta bazojė rritjen e mbėshtetjes publike dhe politike nėpėrmjet avantazheve tė saj”, shprehet Malaj. Ai shtoi mė tej se veprimet arbitrare tė kryetares sė Kuvendit po e thellojnė edhe mė tej krizėn politike qė ka pėrfshirė vendin. “Vlerėsoj qė tė gjithė shqiptarėt meritojnė mė shumė demokraci, mė shumė liri, mė shumė mirėqenie, por edhe mė shumė shpresė. Jam i bindur qė vendi po shkon drejt njė krize tė acaruar politike. Veprimet arbitrare dhe arrogante tė kėsaj maxhorance dhe tė kryetares sė parlamentit duket se e acarojnė kėtė krizė. Maxhoranca po tregon mungesė pėrgjegjėsie duke mos respektuar opozitėn dhe duke penalizuar deputetet dhe mbėshtetėsit e saj”, tha deputeti socialist. Malaj shprehu edhe shqetėsimin pėr presionin qė sipas tij po ushtrohet ndaj organizatorėve tė protestave. “Sot kolege deputet nga zona tė ndryshme shprehėn shqetėsim qė policia po thėrret dhe po ushtron presion mbi organizatorėt e protestave. Ky ėshtė njė provokim i keq qė e shton tensionin politik nė zona tė ndryshme tė vendit. PS duhet ta bazoj strategjinė e fitores tek avantazhet e saj , tek shpresa qė duhet tė ofroj pėr tė gjithė shqiptarėt”, tha Malaj.

Deputeti i Partisė Socialiste Arben Malaj, nė njė deklaratė pėr mediat, ka shpjeguar arsyet se pse nuk u bė pjesė e protestave me maska tė zeza. Ai shprehet se ishte i pranishėm nė kėtė protestė pėrpara parlamentit pėr tė qenė solidarė me kolegėt e tij, por thekson se nuk mund tė mbante maskėn e zezė. “Miqėsisht duke respektuar ēdo preferencė tuaj politike mė duhet tė ndaj

me ju arsyet pse nuk ju bashkova protestės me fasho tė zezė qė kolegėt deputetėt organizuan pėrpara derės sė parlamentit. Isha aty pėr tė qenė solidarė me kolegėt e mi socialistė nė protestė, por nuk u bashkova nė protestėn me fasho tė zezė”, u shpreh Malaj. Ai thekson se rripi i zi nė krah apo nė goje shpreh shqetėsimet nė rritje pėr pasojat e pėrkeqėsimit tė demokracisė dhe ekonomisė , por nuk ėshtė elementi i duhur i njė opozite qė duhet tė jetė forca politike e avantazheve dhe shpresės. “E para se respektoj vendimin e ēdo kolegu pėr mėnyrėn e tė protestuarit, e dyta jo pėr tė qenė thjeshtė ndryshe, por nė mėnyrė konseguente kam theksuar se PS duhet ta bazojė rritjen e mbėshtetjes publike dhe politike nėpėrmjet avantazheve tė saj”, shprehet Malaj. Ai shtoi mė tej se veprimet arbitrare tė kryetares sė Kuvendit po e thellojnė edhe mė tej krizėn politike qė ka pėrfshirė vendin. “Vlerėsoj qė tė gjithė shqiptarėt meritojnė mė shumė demokraci, mė shumė liri, mė shumė mirėqenie, por edhe mė shumė shpresė. Jam i bindur qė vendi po shkon drejt njė krize tė acaruar politike. Veprimet arbitrare dhe arrogante tė kėsaj maxhorance dhe tė kryetares sė parlamentit duket se e acarojnė kėtė krizė. Maxhoranca po tregon mungesė pėrgjegjėsie duke mos respektuar opozitėn dhe duke penalizuar deputetet dhe mbėshtetėsit e saj”, tha deputeti socialist. Malaj shprehu edhe shqetėsimin pėr presionin qė sipas tij po ushtrohet ndaj organizatorėve tė protestave. “Sot kolege deputet nga zona tė ndryshme shprehėn shqetėsim qė policia po thėrret dhe po ushtron presion mbi organizatorėt e protestave. Ky ėshtė njė provokim i keq qė e shton tensionin politik nė zona tė ndryshme tė vendit. PS duhet ta bazoj strategjinė e fitores tek avantazhet e saj , tek shpresa qė duhet tė ofroj pėr tė gjithė shqiptarėt”, tha Malaj.

Deputeti i Partisė Socialiste Arben Malaj, nė njė deklaratė pėr mediat, ka shpjeguar arsyet se pse nuk u bė pjesė e protestave me maska tė zeza. Ai shprehet se ishte i pranishėm nė kėtė protestė pėrpara parlamentit pėr tė qenė solidarė me kolegėt e tij, por thekson se nuk mund tė mbante maskėn e zezė. “Miqėsisht duke respektuar ēdo preferencė tuaj politike mė duhet tė ndaj

me ju arsyet pse nuk ju bashkova protestės me fasho tė zezė qė kolegėt deputetėt organizuan pėrpara derės sė parlamentit. Isha aty pėr tė qenė solidarė me kolegėt e mi socialistė nė protestė, por nuk u bashkova nė protestėn me fasho tė zezė”, u shpreh Malaj. Ai thekson se rripi i zi nė krah apo nė goje shpreh shqetėsimet nė rritje pėr pasojat e pėrkeqėsimit tė demokracisė dhe ekonomisė , por nuk ėshtė elementi i duhur i njė opozite qė duhet tė jetė forca politike e avantazheve dhe shpresės. “E para se respektoj vendimin e ēdo kolegu pėr mėnyrėn e tė protestuarit, e dyta jo pėr tė qenė thjeshtė ndryshe, por nė mėnyrė konseguente kam theksuar se PS duhet ta bazojė rritjen e mbėshtetjes publike dhe politike nėpėrmjet avantazheve tė saj”, shprehet Malaj. Ai shtoi mė tej se veprimet arbitrare tė kryetares sė Kuvendit po e thellojnė edhe mė tej krizėn politike qė ka pėrfshirė vendin. “Vlerėsoj qė tė gjithė shqiptarėt meritojnė mė shumė demokraci, mė shumė liri, mė shumė mirėqenie, por edhe mė shumė shpresė. Jam i bindur qė vendi po shkon drejt njė krize tė acaruar politike. Veprimet arbitrare dhe arrogante tė kėsaj maxhorance dhe tė kryetares sė parlamentit duket se e acarojnė kėtė krizė. Maxhoranca po tregon mungesė pėrgjegjėsie duke mos respektuar opozitėn dhe duke penalizuar deputetet dhe mbėshtetėsit e saj”, tha deputeti socialist. Malaj shprehu edhe shqetėsimin pėr presionin qė sipas tij po ushtrohet ndaj organizatorėve tė protestave. “Sot kolege deputet nga zona tė ndryshme shprehėn shqetėsim qė policia po thėrret dhe po ushtron presion mbi organizatorėt e protestave. Ky ėshtė njė provokim i keq qė e shton tensionin politik nė zona tė ndryshme tė vendit. PS duhet ta bazoj strategjinė e fitores tek avantazhet e saj , tek shpresa qė duhet tė ofroj pėr tė gjithė shqiptarėt”, tha Malaj.
Deputeti i Partisė Socialiste Arben Malaj, nė njė deklaratė pėr mediat, ka shpjeguar arsyet se pse nuk u bė pjesė e protestave me maska tė zeza. Ai shprehet se ishte i pranishėm nė kėtė protestė pėrpara parlamentit pėr tė qenė solidarė me kolegėt e tij, por thekson se nuk mund tė mbante maskėn e zezė. “Miqėsisht duke respektuar ēdo preferencė tuaj politike mė duhet tė ndaj

me ju arsyet pse nuk ju bashkova protestės me fasho tė zezė qė kolegėt deputetėt organizuan pėrpara derės sė parlamentit. Isha aty pėr tė qenė solidarė me kolegėt e mi socialistė nė protestė, por nuk u bashkova nė protestėn me fasho tė zezė”, u shpreh Malaj. Ai thekson se rripi i zi nė krah apo nė goje shpreh shqetėsimet nė rritje pėr pasojat e pėrkeqėsimit tė demokracisė dhe ekonomisė , por nuk ėshtė elementi i duhur i njė opozite qė duhet tė jetė forca politike e avantazheve dhe shpresės. “E para se respektoj vendimin e ēdo kolegu pėr mėnyrėn e tė protestuarit, e dyta jo pėr tė qenė thjeshtė ndryshe, por nė mėnyrė konseguente kam theksuar se PS duhet ta bazojė rritjen e mbėshtetjes publike dhe politike nėpėrmjet avantazheve tė saj”, shprehet Malaj. Ai shtoi mė tej se veprimet arbitrare tė kryetares sė Kuvendit po e thellojnė edhe mė tej krizėn politike qė ka pėrfshirė vendin. “Vlerėsoj qė tė gjithė shqiptarėt meritojnė mė shumė demokraci, mė shumė liri, mė shumė mirėqenie, por edhe mė shumė shpresė. Jam i bindur qė vendi po shkon drejt njė krize tė acaruar politike. Veprimet arbitrare dhe arrogante tė kėsaj maxhorance dhe tė kryetares sė parlamentit duket se e acarojnė kėtė krizė. Maxhoranca po tregon mungesė pėrgjegjėsie duke mos respektuar opozitėn dhe duke penalizuar deputetet dhe mbėshtetėsit e saj”, tha deputeti socialist. Malaj shprehu edhe shqetėsimin pėr presionin qė sipas tij po ushtrohet ndaj organizatorėve tė protestave. “Sot kolege deputet nga zona tė ndryshme shprehėn shqetėsim qė policia po thėrret dhe po ushtron presion mbi organizatorėt e protestave. Ky ėshtė njė provokim i keq qė e shton tensionin politik nė zona tė ndryshme tė vendit. PS duhet ta bazoj strategjinė e fitores tek avantazhet e saj , tek shpresa qė duhet tė ofroj pėr tė gjithė shqiptarėt”, tha Malaj.

sot
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25371
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi