ILIRIADA PORTAL

Edvini injoron apelin e ndėrkombėtarėve, fyen edhe pėrfaqėsuesit e medias

Shko poshtė

17042010

Mesazh 

Edvini injoron apelin e ndėrkombėtarėve, fyen edhe pėrfaqėsuesit e medias
Ju nuk kuptoni mesazhin e tyre. Thoni atė qė kuptoni vetė, nė njė kohė kur ajo ėshtė e gabuar. Kėshtu ėshtė shprehur sot, pėrmes njė komunikimi me gazetarėt kryesocialisti Edi Rama, duke anashkaluar qėllimisht, apelin e djeshėm tė kreut tė Prezencės sė OSBE-sė nė Tiranė, Robert Bosch. Ambasadori i OSBE–sė, Bosh, i kėrkoi dje nė mėnyrė tė qartė opozitės qė tė reflektojė gjatė dhe thellė pėr veprimet e veta, tė cilat tashmė de fakto po dėmtojnė procesin drejt njė sistemi demokratik modern. Deklaratės sė djeshme tė Ambasadorit Bosch, Rama i ėshtė pėrgjigjur duke thėnė se do tė vazhdojė aksionin politik qė nisi pas zgjedhjeve tė qershorit. Por pavarėsisht keqkuptimit tė mesazhit tė ambasadorit, Rama u shpreh i hapur pėr bisedime me kryeministrin Berisha, duke iu pėrgjigjur kėshtu mesazhit tė dhėnė nga kreu i qeverisė mbrėmė nga Brukseli nė emisionin “Opinion”. Kryesocialisti ėshtė fokusuar edhe kėtė javė nė bashkėbisedimin me gazetarėt tek kriza ekonomike, duke thėnė se qeveria po manipulon shifrat zyrtare pėr tė fshehur gropėn e madhe qė po vjen duke u thelluar nė buxhetin e shtetit. Si vazhdimisht kryesocialisti nė detyrė, nuk ka aspak sensin e pėrgjegjshmėrisė morale pėrballė opinionit publik, por vetėm tė tjerrė gėnjeshtra tė pafrytshme dhe njė qėndrim destruktiv ndaj institucioneve shtetėrore dhe qeverisė demokratike. Nė kėto kushte, gjendja e rėnduar psikologjike, sipasojė e demoralitetit tė pėrfituar nga humbja e zgjedhjeve parlamentare, e detyron ylberistin e socialistėve tė pėrcjellė deklarata dhe paqarta dhe njėherazi tė mbushura me mllefe apolitike.

55
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25371
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi