ILIRIADA PORTAL

Rrėmbimi i autobusit, 32-vjeēari i sėmurė mendorė

Shko poshtė

21042010

Mesazh 

Rrėmbimi i autobusit, 32-vjeēari i sėmurė mendorė
Tepelenė – Policia ka sqaruar rrethanat e ngjarjes sė djeshme kur njė autobus i linjės Tiranė-Sarandė u rrėmbye dhe mė pas u dogj nga shpėrthimi i zjarrit.Megjithatė, sipas dėshmive tė nėnės sė 32-vjeēarit, mėsohet se Eduard Rexhepi ėshtė i sėmurė mendorė.

Gjithsesi, gjithēka do tė sqarohet pas ekzaminimeve tė mjekėve pėr tė pėrcaktuar saktėsisht gjendjen e burrit, qė krijoi jo pak panik tek mė shumė se 25 pasagjerė tė autobusit. Sipas Hatixhe Rexhepit, i biri i saj kishte probleme mendore qė pas ndodhjes sė njė aksidenti rrugor 7 vite mė parė, dhe madje pėr kėtė edhe po kurohej ndėrsa merrte asistencė nga Bashkia e Patosit.

Ngjarja ndodhi gjatė drekės sė ditės sė djeshme kur njė person ka hipur nė autobusin e linjės Tiranė-Sarandė nė kohėn kur shoferi dhe pasagjerėt po drekonin nė njė lokal nė zonėn e Ballshit. Brenda autobusit ndodheshin vetėm 5 udhtarė, tė cilėt nuk kishin zbritur.

Ata pėrjetuan momente tė rėnda, pasi 32-vjeēari ka nisur autobusin duke udhėtuar me shpejtėsi si dhe jashtė ēdo norme rrugore. Njė defekt ka bėrė qė autobusi tė shpėrthente nė flakė nė afėrsi tė Tepelenės, por fatmirėsisht pa tė lėnduar nė njerėz.

start
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 26146
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi