ILIRIADA PORTAL

Ish tė pėrndjekurit hedhin poshtė ēdo mundėsi bashkėpunimi me PS-nė

Shko poshtė

21042010

Mesazh 

Ish tė pėrndjekurit hedhin poshtė ēdo mundėsi bashkėpunimi me PS-nė
Edi Rama nuk ka kėrkuar falje pėr krimet e paraardhėsve tė tij politik, ka artikuluar teza kundėr interesave tė kėsaj shtrese
Ish tė pėrndjekurit politik e konsiderojnė si mashtrim pėrfshirjen si njė alternativė pėrfaqėsuese tė kėsaj shtrese nė programin politik tė Partisė Socialiste. Agim Musta si njė prej shoqatave tė ish tė dėnuarve politik, hedh poshtė ēdo mundėsi bashkėpunimi me kėtė forca politike, pasi sipas tij, janė vetė ata qė kanė artikuluar se janė kundėr interesave tė kėsaj shtrese. “Kjo ėshtė vetėm njė mashtrim politik dhe asgjė mė tepėr. Por, e kanė shumė tė gabuar pasi vetė ata e kanė deklaruar haptazi se ne nuk kemi punė me ish tė pėrndjekurit politik. Dikur kur ata ishin nė ... ne kemi kontaktuar me ata dhe na e kanė thėnė prerazi se ne nuk kemi punė me ju. Sigurisht qė njė gjė tė tillė duhet tė thoshin sepse baballarėt dhe njerėzit e tyre ishin ata qė na pėrndoqėn dhe ata kurrė deri mė sot nuk janė prononcuar pėr tė dėnuar krimet e baballarėve dhe njerėzve tė tyre qė kanė bėrė ndaj shtresės sė ish tė persekutuarve politik”, u shpreh Musta. Nė programin e tyre politik qė socialistėt prezantuan nė Kongresin e fundit, dhe qė u shtrua pėr diskutim nė bazė, thuhet se kjo forcė politik do tė bashkėpunojė me ish tė pėrndjekurit politik dhe ish pronarėt, pėr kompensimin si dhe integrimin e tyre ekonomik, politik dhe shoqėror. “E bėjnė pėr tė mashtruar. Duan tė gjejnė naivė pėr tė besuar kėtė. Ne s’kemi pse, sepse dėmshpėrblimet tona kanė filluar tashmė dhe ne presim tė likuidohemi plotėsisht nė bazė tė ligjit tė miratuar nga parlamenti shqiptar”, u shpreh mė tej, Agim Musta, pėrfaqėsues i shoqatės sė ish tė pėrndjekurve politik.

55
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25831
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi