ILIRIADA PORTAL

LSI: Tė mos ketė mė komisione bipartizane

Shko poshtė

24042010

Mesazh 

LSI: Tė mos ketė mė komisione bipartizane
Tiranė – Tanimė qė ėshtė pjesė e qeverisė dhe me jo pak reputacion politik, Lėvizja Socialiste pėr integrim ka kėrkuar qė tė mos ketė mė komisione bipartizane.
Pėrvojat e kaluara, ku komisione tė tilla ishin tė pėrbėra vetėm nga pėrfaqėsues tė dy partive tė mėdha, kanė dėmtuar jo pak partitė e tjera. Kjo ėshtė arsye qė LSI-ja kėrkon mė shumė prani nė tė tilla komisione.

Deputeti i LSI-sė, njėkohėsisht edhe nėnkryetar i Kuvendit, Nasip Baēo deklaroi pėr mediat se nė politikė nuk mund tė vendosin vetėm dy partitė e mėdha. “Mund tė them qė ka ikur koha e dypolaritetit nė kėtė strukturė tė Kuvendit dhe se pėr amendimin e kodit duhet dhe prania e partive jashtė dhe brenda Parlamentit”, u shpreh ai.

Pėrtej tė kaluarės, pėr LSI-nė duket se me rėndėsi janė zgjedhjet e ardhshme, mė tė afėrtat ato lokale vitin qė vjen. Reformat qė do tė merren, siē mund tė jetė ajo pėr pėrmirėsime tė tjera nė Kodin Zgjedhor, sipas LSI-sė duhen tė kenė mė shumė transparencė.

Naēo ka nėnvizuar se prania e pėrfaqėsuesve tė forcave tė tjera politike, duhet tė bėhet edhe te komisionet zgjedhore. “Tė gjitha partitė parlamentare tė pėrfaqėsohen me komisionerė. Ne e kemi vuajtur vetė mospasjen e komisionerėve dhe nuk kėrkojmė qė pėr shkak tė kėsaj formule, sot ne pėrfaqėsohemi me komisionerė dhe tė pėrjashtojmė forcat e tjera politike”, tha deputeti i LSI-sė.

start
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25371
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi