ILIRIADA PORTAL

Monarko-fashistėt Rama-Ruēi djegin flamurin e NATO-s

Shko poshtė

02052010

Mesazh 

Monarko-fashistėt Rama-Ruēi djegin flamurin e NATO-s
Drejtuesit e opozitės konfirmojnė gjenezėn enveriste, por edhe rreshtimin e vetėm shpirtėror qė njohin, rreshtimin filosllav. Politikanė qė brenda partisė sė tyre s’pranojnė zgjedhje dhe si filozofi tė vetme tė marrjes sė pushtetit kanė dhunėn fashiste, dje urdhėruan djegien e flamurit tė NATO-s dhe nuk u shqetėsuan as tė bėnin njė distancim formal nga akti. Fryma antiperėndimore ėshtė lexuar nga BE, e cila nė unison e ka injoruar protestėn, duke mos dhėnė asnjė reagim zyrtar solidariteti, qoftė edhe veē brenda sė majtės [/size]
Simpatizantė tė Partisė Socialiste, tė urdhėruar nga Edi Rama dhe Gramoz Ruēi kanė djegur mbrėmė nė bulevardin “Dėshmorėt e Kombit”, flamurin e NATO-s. Kjo ngjarje e shėmtuar ka bėrė xhiron nė tė gjitha mediat e njohura botėrore, duke cenuar imazhin e Shqipėrisė nė sytė e ndėrkombėtarėve. Disa protestues huliganė tė paguar keq dhe njėherazi tė vėnė nė shėrbim tė ecejakeve personale tė Edvin Kristaq Ramės, u mblodhėn njė natė mė parė pėrpara kryeministrisė dhe demonstruan aty aktin e turpshėm tė djegies tė flamurit tė Aleancės sė Atlantikut tė Veriut (NATO), pjesė e sė cilės Shqipėria u bė vitin e kaluar. Edvini dhe pėrfaqėsues tė tjerė tė PS-sė nuk kanė komentuar pėr asnjė moment kėtė ngjarje tė paprecedentė, por pėr mė tepėr e kanė injoruar atė, duke pėrcjellė apelin anarshist pėr vazhdimin e mosbindjes civile ndaj qeverisė dhe strukturave tė ligjit. Ishte kjo edhe protesta e parė e hapur publike kundėr aleancės sė Perėndimit, dhe konfirmoi edhe fytyrėn e vėrtetė tė lidershipit tė opozitės si njė lidership monarko-fashist, qė i ka sytė veē nga linja sllave; njė lidership qė nuk pranon qė brenda partisė sė vet t’u nėnshtrohet zgjedhjeve, nuk pranon rotacion e as rezultatet e zgjedhjeve partiake, ndėrkohė qė si filozofi tė vetme pėr marrjen e pushtetit ka dhunėn fashiste. Por me djegien e flamurit tė Aleancės mė tė fuqishme politiko-ushtarake nė botė, Edi Rama u fakton shqiptarėve se nuk ka kurrfarė interesi pėr aspiratat e integrimit dhe pėr mė tepėr, tė pėrdorė vendin dhe interesat kombėtare, pėr vėnien nė jetė tė planeve ogurzeza tė qarqeve serbe dhe mirėfillti sllave. Fryma antiperėndimore ėshtė lexuar edhe nga BE, e cila nė unison e ka injoruar protestėn, duke mos dhėnė asnjė reagim zyrtar solidariteti, qoftė edhe veē brenda sė majtės.

55
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25376
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Monarko-fashistėt Rama-Ruēi djegin flamurin e NATO-s :: Komentet

avatar

Mesazh prej Sun May 02, 2010 6:46 pm nga ani

Kur do te shpetojm nga kjo far e keqe?

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sun May 02, 2010 11:50 pm nga dini

Keto shkerdhata deshir te vetme kane ardhjen ne pushtet ! Per kete ata nuk zgjedhin mjete .
Te gjitha veprimet e tij,mendoj per Kristaqin jane si te ish diktatorit serb Millosheviq.Te iu perkujtoj vetem nje.Ai paguante simpatizuesit e tij qe benin zhurmuesin ne mitingjet e tij.
Farė e keqe dhe e qoroditur!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi