ILIRIADA PORTAL

Bllokimi i sheshit, prokuroria gati hetimi ndaj Ramės

Shko poshtė

05052010

Mesazh 

Bllokimi i sheshit, prokuroria gati hetimi ndaj Ramės


Policia, sėrish letėr kryetarit tė bashkisė: Bllokimi i sheshit ka rėnduar trafikun nė kryeqytet


Bllokimi i rrugės, qė ka sjellė vėshtirėsi nė qarkullimin rrugor nė kryeqytet, ėshtė cilėsuar vepėr penale dhe burime nga prokuroria thanė se njė hetim pėr kėtė mund tė fillohej sė shpejti. Burime nga prokuroria e Tiranės sqaruan se po merrej nė shqyrtim mundėsia pėr tė nisur njė hetim pėr kėtė ēėshtje.

Ndėrkohė, pėr tė tretėn ditė rresht, policia e Tiranės i ka dėrguar letėr zyrtare kryetarit tė Bashkisė sė Tiranės, Edi Rama, duke i kėrkuar kėtij tė fundit tė ndėrhyjė nė cilėsinė e postit qė mban pėr tė normalizuar qarkullimin nė rrugėt e Tiranės, i cili ka ardhur si pasojė e bllokimit tė bulevardit “Dėshmorėt e Kombit” nga deputetėt dhe simpatizantėt e Partisė Socialiste.
letrėn qė mban firmėn e drejtorit tė policisė sė Tiranės, Tonin Vocaj, thuhet se nga vėzhgimi i trafikut tė bėrė gjatė ditės sė djeshme, prej orės 07:30 deri nė orėn 10:00, me gjithė punėn e bėrė pėr menaxhimin e trafikut nga shėrbimet e Policisė Rrugore, ėshtė konstatuar se ėshtė pėrkeqėsuar ndjeshėm situata e qarkullimit rrugor nė sė paku nė 13 segmente rrugore nė Tiranė. Me anė tė kėsaj letre, policia e Tiranės i tėrheq vėmendjen kryetarit tė bashkisė nė lidhje me deklaratat e bėra prej tij pėr keqdashje nė organizimin e shėrbimeve policore pėr normalizimin e trafikut. “Shqetėsimet tuaja, pėr mungesė eficence nga Policia Rrugore apo pėr keqdashje nė organizimin e shėrbimit, janė tė pavėrteta dhe si tė tilla tė papranueshme pėr ne. Nė kėtė drejtim ne mund tė organizojmė dhe sondazhe tė pėrbashkėta pėr tė evidentuar realisht problemet e mėdha qė shkaktohen nė trafik, si rezultat i devijimeve tė shumta dhe si pasojė e shmangies sė qarkullimit tė automjeteve nė bulevardin “Dėshmorėt e Kombit”, - thuhet nė letrėn e policisė sė Tiranės drejtuar kryetarit tė Bashkisė sė Tiranės. Nė fund tė letrės, policia i kėrkon edhe njė herė Edi Ramės tė ndėrhyjė me autoritetin qė ka pėr tė zhbllokuar kėtė aks rrugor.
Gjithashtu,
policia e kryeqytetit i ka dėrguar njė tjetėr letėr kryetarit tė Partisė Socialiste, dega Tiranė, Besnik Baraj, duke i kėrkuar edhe njė herė lirimin e bulevardit “Dėshmorėt e Kombit”, pasi kjo gjė pėrbėn vepėr penale.

Segmentet problematike

- Rruga e Elbasanit drejt Klinikės Nr. 1
- Bulevardi “Zhan D’Ark”
nga Bėrryli drejt Klinikės Nr. 1
- Rruga “Dėshmorėt e 4 Shkurtit” nga Libri Universitar deri tek Banka e Shqipėrisė
- Rruga “ Hoxha Tahsim” nga Unaza nė rrugėn “Bardhyl” deri tek sheshi “Sule Pasha”
- Rruga e Durrėsit nga Dogana deri tek semafori i Muzeut Historik Kombėtar
- Rruga “Muhamet Gjollesha” nga Zogu i Zi
deri tek ura “Vasil Shanto”
- Rruga “Myslym Shyri” nga rruga “Muhamet Gjollesha” deri tek kryqėzimi nė rrugėn “Dėshmorėt e 4 Shkurtit”
- Segmenti rrugor nga Farmacia 10 – Stacioni i Trenit deri tek Zogu i Zi
- Rruga e Dibrės nė gjithė gjatėsinė e saj
- Segmenti rrugor nga “Misto Mame” pėrgjatė Rrugės sė Kavajės deri tek “21 Dhjetori” dhe vazhdimi i saj deri tek semafori i Bankės sė Shqipėrisė
- Rruga “Komuna e Parisit” deri tek rrethrrotullimi i Mapos Nr. 6
- Rruga “Hasim Zeneli” dhe rruga “Dervish Hima” gjatė gjithė gjatėsisė sė tyre
- Ēorientim i trafikut nė bulevardin “Dėshmorėt e Kombit” tek Ura e Lanės etj.
Standart
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23783
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi