ILIRIADA PORTAL

Sallam-greva e Edi Ramės

Shko poshtė

05052010

Mesazh 

Sallam-greva e Edi Ramės
Ka rėnė shumė poshtė institucioni i protestės. Uria e dikurshme socialiste po tentohet tė riciklohet pėrmes ringjalljes sė urisė pėr sallam. Gjithēka bėhet pėr lehtėsi transportimi, larg syve tė kamerave, por edhe pėr afeksionin e gjindjes greviste, ndaj njė produkti shumėpėrdorimsh e qė reflekton edhe efektivitetin e njė palo-greve antievropiane

Pas “fatit tė keq”, qė korrespondoi fillimi i grevės sė urisė, kjo pėr faj tė qofteve tė prishura, sallami ėshtė shndėrruar nė “simbolin” e kėsaj greve urie. Ngritja e sallamit “nė nivelin e merituar”, ėshtė bėrė nga ana e deputetėve socialistė tė grevės sė urisė edhe pėr shkak tė nostalgjisė.
Uria e dikurshme e para vitit 1990, pėr sallam, qė vinte pėr mungesė tė tij nė shitoret anė e kėnd Shqipėrisė, tashmė ka risjellė nė kėtė “skenė” groteske urinė e dikurshme pėr sallam. Ndaj edhe deputetė socialistė, nė “kujtim” tė tij (sallamit), pas zhgėnjimit me qoftet, nxituan t’i zėvendėsojnė ato (qoftet) me sallam nė menytė e tyre.
Njė zėvendėsim i tillė u bė edhe pėr njė sjellje praktike...
Sallami, pėr nga forma dhe ambalazhi, ėshtė i lehtė pėr t’u fshehur, pa tėrhequr vėmendjen e xhelozėve tė mundshėm edhe nė ēdo pjesė tė trupit, njėherazi edhe pa pėsuar “ndryshim” apo “tjetėrsim” ndryshe nga qoftet, qė nuk e “gėzojnė” kėto “avantazhe”.
Pėrpos kėtyre avantazheve, ajo qė ėshtė mė kryesorja, ka tė bėjė me njė tė vėrtetė tė madhe, qė deputetėt socialistė tė grevės sė urisė, nė pėrgjithėsi janė gjindja qė e pėlqejnė sallamin...
55
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23638
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Sallam-greva e Edi Ramės :: Komentet

avatar

Mesazh prej Wed May 05, 2010 10:19 am nga poplli

OOOOOOO milet,
nigjoni e mani vesh,
ke ēadrat e romes ka dal presh,
me lesh pa lesh,
diten qan e naten qesh,
diten ēirret uluron
naten qesh edhe kendon
lakatredhet hiē pa marre,
ēader mēader bon hajgare.
diten deklarata bon
naten nis edhe "veson",
nuk ka frike, e nuk po tutet
ēader mēader shkon e zbutet
acarohet ne mengjes
nis e ēirret si kendes
dhe nga dreka ben pushim
se ne dark ka "dyluftim"
stile te reja po meson
treshen katershen po praktikon
diten del mu ke dera
shef se si lulzo pranvera
e ai i myllun mren
er e qelbet po i vjen
krejt i qelbet i pala
hija e vdekjes i ka ra
......

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri May 07, 2010 12:20 pm nga ēalo

hahahaha shume e fort

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri May 07, 2010 5:23 pm nga bulqizaku

fiks fare

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi