ILIRIADA PORTAL

Mijėra gra, nė shesh para bashkisė, kundėr keqpėrdorimit qė Edvini po u bėn grave dhe vajzave nė grevėn e urisė

Shko poshtė

06052010

Mesazh 

Mijėra gra, nė shesh para bashkisė, kundėr keqpėrdorimit qė Edvini po u bėn grave dhe vajzave nė grevėn e urisė
[/url]Sot, shoqata tė ndryshme nė mbrojtje tė tė drejtave tė fmijėve, personalitete-gra tė botės sė artit, nėna, kryefamiljare nga e gjithė Tirana e pėrtej, u bashkuan nė njė protestė tė fuqishme kundėr Edi Ramės. Mbi 7 mijė gra nė njė protestė tė paparė ndonjėherė rrethuan bashkinė e Tiranės, duke i kėrkuar Edi Ramės tė nxjerrė menjėherė nėnat nga greva e urisė ku i ka futur si njė akt ēnjerėzor. Nėnat qė folėn nė protestė thanė se: “Zoti Rama, dramėn tėnde me fėmijė, mos e kthe dramė tė fėmijėve tė nėnave shqiptare. Vetėm njė katil mund t’i heqė fėmijės nėnėn nga koka dhe ta fusė nė burgun e rrugės, siē ke bėrė ti”. Edi Luarasi, njė ndėr personalitetet mė tė dashura tė shqiptarėve, mori fjalėn dhe tha: “Ti, zoti Rama nuk mund tė na pengosh heqjen e vizave.Ne duam tė shohim fėmijėt tanė. Ne duam tė shohim mbesat dhe nipat tanė qė jetojnė jashtė. Ti s’mund ta prishėsh kėtė moment qė mezi po e presim. Suela Konjari, njė aktore tjetėr e madhe, i thirri zotit Rama: “Tė flas si grua; nuk futen gratė nė grevė. Nxirri nėnat nga greva!

Vokshi: Asnjė politikan nė botė nuk fut nė grevė urie gra dhe nėna
Partia Demokratike akuzoi kryetarin e Partisė Socialiste, Edi Rama se po pėrdor pėr interesa tė karrierės sė tij politik gratė duke i futur nė grevė urie. Deputetja e PD-sė Albana Vokshi e cilėsoi si tė papranueshme futjen nė grevė urie tė grave dhe fajėsoi pėr kėtė kryetarin e PS-sė, Edi Rama. “Kam dalė kėtu jo si politikane, por do tė flas si nėnė, me dy fėmijė tė vegjėl qė janė pėr mua mendimi i parė tek zgjohem dhe mendimi i fundit i ditės. Z. Rama, je i vetmi njeri nė botė, por edhe si kryetar Partie, qė fut nė grevė urie nėna me fėmijė. Z Rama, nėnat me fėmijė nuk futen nė grevė urie. A mendon ti Z. Rama, qoftė edhe njė herė tė vetme, qoftė edhe njė ēast ēfarė drame pėrjetojnė fėmijėt e kėtyre nėnave?”, u shpreh deputetja e PD-sė, Albana Vokshi. Ajo e akuzoi kryetarin e PS-sė se nuk ka ndjeshmėri njerėzore dhe ai duhet tė mbajė pėrgjegjėsi pėr jetėn e tyre. “Ti Z. Rama nuk mund tė kuptosh ēfarė do tė thotė pėrkujdesi dhe pėrgjegjėsia pėr fėmijėt. Vetėm ne nėnat e dimė. Z. Rama, fėmija ėshtė gjėja mė e shtrenjtė pėr ēdo nėnė nė botė, prandaj asnjė nėnė nuk ta fal ty dramėn qė po pėrjetojnė fėmijėt e tyre. Ata fėmijė qė shohin nėnat nė burgun e rrugės po terrorizohen, Edhe ata nuk do tė ta falin ty kėtė. Nuk gjej dot emėr tjetėr pėr ty – Katil”, u shpreh Vokshi.

bota sot
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25521
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Mijėra gra, nė shesh para bashkisė, kundėr keqpėrdorimit qė Edvini po u bėn grave dhe vajzave nė grevėn e urisė :: Komentet

avatar

Mesazh prej Fri May 07, 2010 4:56 pm nga ADMIN

Nuk e kuptoj a i kane lidhur keto femra ne greve apo jane me deshiren e tyre !!!?

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri May 07, 2010 7:10 pm nga ADMIN

Atehere ne qofte se e kane me qefe ,perse ankojne kta pra

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri May 07, 2010 7:39 pm nga dini

Porta shkruajti:Atehere ne qofte se e kane me qefe ,perse ankojne kta pra
Ty nuk po te kuptoj fare se ato po!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Fri May 07, 2010 9:44 pm nga ADMIN

Dino vet po thom pse po jua qajme hallin ketyre grave qe kane hi ne greve me qe te gjitha kto gra kane hi ne ate greve me qefin e tyre ,cka nuk po me kupton

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat May 08, 2010 11:01 am nga bulqizaku

nuk kan hi krejta prej qefi ... vrē ledi shamku e ka nga qeeeeefiiiii .. qerat e kan pi halli ...

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Sat May 08, 2010 10:49 pm nga dini

Porta shkruajti:Dino vet po thom pse po jua qajme hallin ketyre grave qe kane hi ne greve me qe te gjitha kto gra kane hi ne ate greve me qefin e tyre ,cka nuk po me kupton
Fundjava ka faj Porta klm.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue May 11, 2010 9:41 pm nga ADMIN

Nje Pyetje do te ju drejtohesha Lidabices me qe ajo jeton aktualisht ne Tirane dhe mund ta vlersoje ne kendveshtrimin e nje femre situaten
Po thuaj ne te gjithe boten simpatizohen politikane te ndryshem nga femrat ,ne pikpamje simpatie jo vetem si politikan por edhe nga paraqitja e nje Mashkulli
Pytja eshte sa % e femrave shqiptare do kishin deshire te putheshin me te madhin Edi Rama?

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed May 12, 2010 11:01 am nga lidabica

e si mund te puthesh nje pederast-psiqik si Edi Rama ,ē'po thua o Porta?
A e degjove se kush ka ardhur t'i jape perkrahje ketij "te madhi",si po na e quan ti?
Ka ardhur Panela,italjani lider i radikaleve,qe na e deklaroi se ka patur 4 burra ne jeten e tij,qe i ka dashuruar fort dhe fort.Ky plak pervers,ma shpifi , 80-vjeēar,erdhi dhe na veshi edhe bluzen e kuqe me shqiponjen e zeze,qe na e kane veshur keta te ngujuar(se greve nuk eshte ajo,jo).Na felliqen fare ore,po na perdhosin edhe flamur,nuk e di deri kur kjo....
Ky legen ,lider i PS-se ,e ka degjeneruar fare kete parti,normale se hajdute dhe kriminele i ka 90%(pak ka te ndershem aty),por qe tani na doli dhe pederastite ,kjo eshte e neveritshme ,i nderuari Porta.
keta do te ikin me bisht nder shale nga neveritja qe do t'ju jape populli fisnik shqiptar.Te pershendes.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed May 12, 2010 11:04 am nga lidabica

Une punoj ne nje kompani dhe diten qe grate dolen perpara bashkise edhe ne ju bashkangjitem.Dhe me gjithe shpirt u solidarizuam dhe kerkuam qe ky sadist te nxirrte femrat nga greva,por nuk ka gjasa.Ai eshte i vetem ne llojin e vet,nje i semure per pushtet dhe kete do ta arrije mbi vuajtjet dhe cfilitjet edhe te femrave qe jane futur ne ngujim.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed May 12, 2010 7:27 pm nga ADMIN

lidabica shkruajti:
Ky legen ,lider i PS-se ,e ka degjeneruar fare kete parti,.
Po kjo parti ka ken e degjeneruar tesh 60 vjet mor moter ,dhe nuk eshte faji vetem i ketij por te gjtheve ata qe e kane dashte dhe vazhdojne ta duan

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu May 13, 2010 11:05 am nga lidabica

dakort ne rregull jam me llogjiken tende,Porta,por ky degjenerim tani eshte ne superlativa pasi eshte publik.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi