ILIRIADA PORTAL

Berisha apel Ramės: Dil nga kutia dhe shih pėrparimin e Shqipėrisė

Shko poshtė

10052010

Mesazh 

Berisha apel Ramės: Dil nga kutia dhe shih pėrparimin e Shqipėrisė
''S’ka hapje tė kutive, opozita tė marrė pėrgjegjėsitė e integrimit tė vendit''

Kryeministri Sali Berisha i bėri thirrje sot kreut tė opozitės tė nxjerrė pėrfaqėsuesit e opozitės nga kutia dhe tė shohin realitetin e Shqipėrisė sė ndryshuar. Kryeministri tha se ėshtė nė tė mirė edhe tė opozitės qė tė marrė pėrsipėr pėrgjegjėsitė e integrimit tė vendit, nė kėto momente tė rėndėsishme. Berisha bėri kėto komente gjatė pėrurimit tė segmentit tė parė tė unazės sė Paskuqanit dhe pėrfundimit i fazės sė parė tė ujėsjellėsit tė kėsaj zone. Nė fjalėn e tij, kreu i qeverisė deklaroi se mė kurrė se kurrė shqiptarėt janė tė pėrkushtuar ndaj vlerave europiane. “Dilni nga kutia ku keni hyrė dhe njihni Shqipėrinė tjetėr, Shqipėrinė qė pėrparon ēdo ditė iu drejtua kryeministri opozitės duke shtuar se Shqipėria europiane ėshtė ideali i tė gjithė shqiptarėve. Sot pėr mbarė Europėn ėshtė dita e Bashkimit Europian, ėshtė dita e madhe kur qytetarėt nderojnė vlerat e tyre pėr tė cilat u bashkuan njėri me tjetrin theksoi kryeministri Berisha duke shtuar se ideali i Shqipėrisė ėshtė anėtarėsimi nė Bashkimin Europian”, u shpreh kryeministri Berisha. Kreu i qeverisė theksoi se sot shqiptarėt kremtojmė ditėn e Europės dhe gjatė muajve qė vijnė tė fitojė statusin e vendit kandidat nė Bashkimin Europian. “Rruga jonė drejt Europės nuk ka qenė e lehtė, por me shumė mund dhe shqiptarėt kanė derdhur djersė pasi kjo rrugė ėshtė rrugė nderi, dinjiteti dhe suksesi”, tha kreu i qeverisė Berisha. Duke iu referuar pretendimeve tė opozitės pėr hapjen e kutive, Berisha tha se me asnjė ēmim nuk do dilet mbi vendimet e gjykatave, duke e konsideruar kėtė si njė kapitull tė mbyllur.

bota sot
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25811
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Berisha apel Ramės: Dil nga kutia dhe shih pėrparimin e Shqipėrisė :: Komentet

avatar

Mesazh prej Mon May 10, 2010 2:09 pm nga lidabica

berisha ben mire t'i nxjerre nga ajo kazerme e qelbur, keta idiote qe ndjekin ate kryeidiotin ,kelyshin e krimineleve...(shifeni sa i ngjan Hitlerit kur uleret).
Po na bezdis shume me ate bllokim te sheshit...

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi