ILIRIADA PORTAL

Agresion ndaj gazetės “55” nė palo- protestėn e levave tė bolshevizmit - Edvini urdhėron huliganėt tė djegin disa kopje tė nr tė djeshėm

Shko poshtė

10052010

Mesazh 

Agresion ndaj gazetės “55” nė palo- protestėn e levave tė bolshevizmit - Edvini urdhėron huliganėt tė djegin disa kopje tė nr tė djeshėm

Dėshpėrimi dhe tronditja morale, si pasojė e zbulimit tė aferave tė pista lidhur me protestėn e socialistėve, manipulimi i grevės dhe mbajtja e njerėzve nė ēadra sere pa dėshirėn e tyre, ka detyruar dje njė grup pinjollėsh tė bllokut, t’i venė flakėn gazetės “55”-ė dhe tė hedhin vallen e turpit nė mes tė bulevardit “Dėshmorėt e Kombit”. Kjo ngjarje e rėndė dhe mirėfillti dhunimi mė i pastėr qė i bėhet njė medie tė vėrtetė dhe aspak tė ndikuar nga presionet e jashtme tė klanit Rama- Ruēi, tregon qartė hendekun qė ka krijuar nė shoqėrinė shqiptare tendenca bolshevike e mercenarėve tė rinj me gjeneralė tė vjetėr. Djegia e gazetės “55” nė mes tė njė turme tė ekzaltuar sigurisht qė shkaktoi ngazėllim dhe ahere tek Edvini, si porositėsi kryesor i kėtij veprimi banal. Por, misioni i gazetės “55” nuk do tė ndalet pas kėtij incidenti tė rėndė. Format e pėrdorura nė dhunimin e djeshėm, janė vėrtetė brutale, por nė thelb tregojnė forcėn e sė vėrtetės qė kjo media e shkruar ka nė traditėn e saj, tė aksionit fisnik pėr tė mbajtur nė kontakt shoqėrinė shqiptare ndaj atyre fenomeneve qė sot e kėsaj dite janė nė tentativė pėr tė pėrsėritur njė tjetėr 45 vjeēar tė izoluar, pėr Shqipėrinė dhe shqiptarėt. Ky rrezik, ėshtė mirėfillti klani udhėheqės i Ramės, Ruēit, Gjinushit, pinjollėve tė Xhelil Gjonit, Hamit Shamkut, Sul Bushatit, Spiro Kolekės etj, tė cilėt orė e ēast, minutė pas minute, po tentojnė rrėzimin e pushtetit pėrmes njė aksioni revolucionar, duke nisur nga mbajtja peng e socialistėve nė burgun e bulevardit. Pėr ditė me radhė, gazeta “55” i shkoi nė thelb kėsaj ēėshtjeje, duke hedhur dritė mbi rreziqet qė vinin nga brezi i dytė i nomeklaturės komuniste, marrja e pushtetit me ēdo kusht, nė kundėrshtim me votėn e lirė tė shqiptarėve. Gazeta “55” zbuloi pazaret e pista lidhur me grevėn e urisė. Qytetarė qė mbahen aty kundrejt dėshirės sė tyre, nė bazė tė njė premtimi nė vlerė monetare, por qė edhe kjo nuk ka shėrbyer pėr rritjen e nivelit tė mbėshtetjes, edhe pse Fiqiri Xibri, njė nga mė tė keqpėrdorurit nga Edvini ėshtė kapur nė flagrancė si shpėrndarės page protestuesve qė ai ka mbledhur nga rrethe tė ndryshme tė Shqipėrisė. As shumat e mėdha tė parave, nuk i siguruan Edvinit mbėshtetjen maksimale, sepse shqiptarėt e dinė shumė mirė se kush ėshtė Edi Rama njė aferaxhi, gjobvėnės, xhepist, hajdut i shqiptarėve dhe interesave tė tyre integruese...
Pėr ditė me radhė gazeta “55” ka denoncuar pengmarrjen e grevistėve dhe mos lejimin nga njerėz tė Edvinit, tė grupeve tė shėrbimit shėndetėsore pėr tė diagnostikuar gjendjen shėndetėsore tė grevistėve, duke paralajmėruar pėr njė katrahurė tė shėndetit dhe njė rast tė rrezikshėm epidemie, pikėrisht nė qendėr tė kryeqytetit.
Pikėrisht nė artikullin e ditės sė djeshme, gazeta “55” ka denoncuar pėrmes njė shumėsie shkrimesh, gjithēka tė lidhur me simbolin e ēadrave tė Edvinit, mungesėn e institucionit tė grevės, legjitimitetin e saj nė kushtet me tė cilat pėrballet Shqipėria dhe aksioni i saj i integrimit, mbajtja e peng e socialistėve nė ato dhjetėra ēadra, keqpėrdorimi i qenies femėrore, pėr interesa tė ngushta tė pinjollėve sipas amaneteve tė gjeneratės sė vjetėr si Kristaqi, Xhelili, Hamiti, Sula apo dhe Spiro Koleka.
55
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25531
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Agresion ndaj gazetės “55” nė palo- protestėn e levave tė bolshevizmit - Edvini urdhėron huliganėt tė djegin disa kopje tė nr tė djeshėm :: Komentet

avatar

Mesazh prej Tue May 11, 2010 10:47 am nga lidabica

kryearkitekti-psiqik,i kesaj greve,Edi Rama-ky eshte mallkimi i kesaj opozite,qe veē opozite nuk eshte.
me vjen keq per keta te semure qe e ndjekin pas dhe arrijne deri ne perēudnira te tilla,njehere djegin flamurin e NATO-s,e tani Gazeten-55 dhe me pas......ē'fare?Me siguri veten e tyre.....

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi