ILIRIADA PORTAL

Fokus/Elsa Lila nė mes tė vrasėsve tė nėnės sė saj

Shko poshtė

10052010

Mesazh 

Fokus/Elsa Lila nė mes tė vrasėsve tė nėnės sė saj

Historia tregon se vrasja e nėnės sė Elsa Lilės ka qenė njė ēėshtje e klaneve tė Partisė Socialiste nė vitin 1997. Vrasja u zbardh, pas ardhjes nė pushtet tė demokratėve, por kėngėtarja duket se se ka fort problem tė strehohet nė tė njėjtėn ēadėr me ata qė porositėn krimin makabėr

Hyrja e Elsa Lilės, nė grevėn e pretenduar tė urisė, ka qenė lajmi mė i rėndėsishėm i ditės sė djeshme. Pėrjetimet e kėtij veprimi kanė qenė tė ndryshme.
Nė kėtė mori pėrjetimesh e qėndrimesh, nuk mund tė injorohet njėri, sipas tė cilit, Elsa Lila, ka hyrė nė grevėn e urisė dhe se qė prej mesditės sė djeshme, ajo ndodhet mes vrasėsve tė nėnės sė saj.
Tė kuptohemi, nuk ėshtė se ndonjė prej grevistėve tė urisė, tė cilėt qė prej ditės sė djeshme janė bashkėvuajtės me Elsa Lilėn, ka tėrhequr kėmbėzėn e armės, nė drejtim tė nėnės sė kėngėtares... Por, fakti qė e ėma e saj, humbi jetėn, kur qeverisnin bashkėvuajtėsit e Elsa Lilės dhe pėr mė tepėr indiferentizmi dhe moszbardhja e asaj vrasje, e bėnė kėngėtaren, qė tė shohė veten nė njė llogore me bashkėpunėtorėt e vrasėsve tė nėnės sė saj.
Elsa Lila, mund tė ketė harruar, se kur dhe kush e zbardhi vrasjen e nėnės sė saj, ashtu sikurse, nė pėrfundim tė kėsaj greve urie, tė gjithė do tė kenė harruar se pėr ca orė, apo ditė, aty merrte pjesė edhe e bija e njė gruaje viktimė e krimit, pėrkrah bashkėpunėtorėve nė realizimin dhe fshehjen e kėtij krimi...
Kaq ėshtė mė se e mjaftueshme, qė nesėr tė harrohet edhe ekzistenca e Elsa Lilės nė njė me nder, grevė urie...

55
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25831
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Fokus/Elsa Lila nė mes tė vrasėsve tė nėnės sė saj :: Komentet

avatar

Mesazh prej Mon May 10, 2010 9:19 pm nga ad

Elsa Lila nuk eshte personaliteti i duhur per tju kunderpergjigjur thirrjes se 41 personaliteteve te artit drejtuar Rames, sepse ajo ne fakt ende nuk i ka arritur permasat e asnjerit prej atyre 41 personaliteteve te artit shqiptar qe kane nenshkruar letren drejtuar Rames. Madje as fjalimi qe ajo mbajti nuk besoj se eshte shkruar nga dora e saj. Ajo vetem sa eshte interpretuesja e atij teksti pa kuptim. Te flasesh per liri ne nje vend te lire, te flasesh per demokraci ne nje vend qe se fundmi eshte rreshtuar perkrah vendeve me demokratike te BE dhe botes siē eshte NATO, etj eshte sa absurde aq dhe qesharake. Gjithsesi kjo eshte nje zgjedhje qe Lila e ka bere vete per interesat dhe aresyet e saj, natyrisht aspak per interesat e vendit pashaporten e te cilit ajo nuk e perdor me.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Tue May 11, 2010 10:54 am nga lidabica

he ...Elsa nje kamikaze-idiote,ne fakt(per mendimin tim),te gjithe kamikazet,idiote jane,qe edhe mbreme na nxirrte broēkulla nga goja,se ne Shqiperi nuk ka drita e ku ta di une tjeter.Kjo eshte qe kjo pseudoartiste nuk e njeh fare realitetin e vendit qe ajo e pretendon se e do aq shume.Kaq e helmuar eshte kjo idote,qe ende nuk e paska mesuar ,se kemi kaq vjet qe dritat nuk mungojne me dhe ky nuk eshte aspak nje problem ne Shqiperi ? Si ka mundesi,qe kjo idiote te rrije ne nje "kamp jeniēeresh",me jeniēeret,qe i vrane t'emen .....jo kjo eshte ...nuk e di ....

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh prej Tue May 11, 2010 4:38 pm nga neni 55

qeka bo si nona dreqit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi