ILIRIADA PORTAL

Partisė Socialiste (PS) e papranueshme ndaj RTSH-sė

Shko poshtė

11052010

Mesazh 

Partisė Socialiste (PS) e papranueshme ndaj RTSH-sė
Reporterėt pa Kufij protestuan dje kundėr njė ndalimi tė drejtuesve tė Partisė Socialiste(PS) nė Tiranė ndaj gazetarėve tė Radiotelevizionit Publik Shqiptar(RTSH) nė mbulimin e njė grevė urie nga disa prej deputetėve tė saj nė bulevardin “Dėshmorėt e Kombit”.
“Njė ekip nga RTSH shkoi nė skenėn e grevės sė urisė mė 4 maj, por u urdhėrua tė largohet menjėherė pėr shkak tė "sigurisė sė tyre", tha zėdhėnėsja e partisė Socialiste Armela Imeraj.
Kur gazetarėt nuk pranuan qė tė largohen, truprojet e Partisė Socialiste ndėrhynė”, thuhet nga Reporterėt pa Kufij. Sipas tyre, protesta e bėrė nga drejtori i RTSH, Artur Kopani nė adresė tė kryetarit tė Partisė Socialiste, Edi Rama pėr kėtė incident, kaloi pa u vėnė re.
"Qėndrimi i Partisė Socialiste ėshtė si e habitshėm dhe i papranueshėm. Asgjė nuk mund tė justifikojė kufizime tė tilla mbi mbulimin nga media tė njė ngjarje si kjo", thanė Reporterėt pa Kufij.
Pas pyetjes nga Reporterėt pa Kufij, zėdhėnėsja e Partisė Socialiste tė Shqipėrisė, Armela Imeraj, tha nė telefon, se largimi i gazetarėve tė RTSH, u justifikua me arsyet e sigurisė.
"Partia Socialiste nuk mund tė garantojnė sigurinė e gazetarėve dhe as pėrgjegjėsinė pėr ndonjė incident i pafat qė mund tė ketė pasur ekipi RTSH.
Reporterėt pa Kufij shprehen se argumenti i sigurisė nuk mund tė pėrdoret si justifikim pėr refuzimin qė kjo ngjarje, greva, tė jetė e hapur nė njė kanal televiziv tė veēantė.
Siguria e gazetarėve nė rrugė dhe nė ambientet publike ėshtė si kudo tjetėr, pėrgjegjėsi e policisė dhe jo e Partisė Socialiste.
“Nėse jo njė grup militantėsh, apo dikush tjetėr i lidhur me partinė, sulmuan njė ekip televiziv apo njė gazetar, do tė ishte me vend pėr policinė dhe gjykatat qė tė ndėrhyjnė dhe tė marrin masat kundėr atyre qė janė pėrgjegjės pėr kėto abuzime”, tha organizata pėr lirinė e shtypit nė mbarė botėn.
Sipas Reporterėve pa Kufij, nėse organizatorėt thonė se protesta ėshtė paqėsore, nuk ka asnjė arsye qė militantėt tė sulmojnė median, edhe nė qoftė se ata nuk mė pėlqejnė atė.
“Nėse pavarėsia e TVSH nė mėnyrė legjitime ėshtė pėr tu hetuar dhe pėr tu diskutuar, nė asnjė mėnyrė kjo nuk justifikon ndalimin e gazetarėve pėr tė punuar lirisht nė rrugėt e kryeqytetit”, thuhet nė deklaratėn e Reporterėve pa Kufij.
"Ne i bėjmė thirrje organizatorėve tė kėtij demonstrimi publik tė marrin masat pėr tė garantuar qasje tė lirė pėr tė gjitha mediat”, thuhet nė deklaratė.

bota sot
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25371
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Partisė Socialiste (PS) e papranueshme ndaj RTSH-sė :: Komentet

avatar

Mesazh prej Wed May 12, 2010 11:11 am nga lidabica

Po PS-ja me ne krye ate pervers,nuk po di as vete se ē'fare kerkon dhe ē'fare te beje....

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi