ILIRIADA PORTAL

Pėrplasje midis policisė dhe protestuesve nė disa qytete

Shko poshtė

12052010

Mesazh 

Pėrplasje midis policisė dhe protestuesve nė disa qytete
Durrės/Korēė – Kanė vijuar nė disa qytete protestat e Partisė Socialiste, duke krijuar bllokim rrugėsh.
Kjo ka bėrė qė policia tė ndėrhyjė duke zhbllokuar akset rrugore si dhe duke shoqėruar nė komisariat disa persona, organizatorė tė grevės.

Gjatė protestės tė zhvilluar nė aksin rrugor Korēė-Pogradec, ka pasur pėrplasje midis forcave tė rendit dhe protestuesve, ēka janė shpėrndarė me forcė nga uniformat blu. Protesta ėshtė pa leje nga policia dhe konsiderohet e pa ligjshme pasi ajo bllokon akset rrugore dhe transportin publik.

E njėjtė situatė ishte edhe nė qytetin e Durrėsit. Tre persona janė arrestuar nga policia nė kėtė qytetit pėr grevėn e njė dite mė parė, qė pat bllokuar autostradėn, ndėrsa persona tė tjerė janė shpallur nė kėrkim. Nė pranga kanė rėnė shtetasit Afrim Duku 52 vjeē, Seit Xhunga, 27 vjeē dhe Erion Bregasi 29 vjeē. Ata akuzohen pėr bllokim tė qėllimshėm tė rrugės.

Nė bazė tė ligjit, ndiqen penalisht tė gjithė ata persona qė bėjnė shkelje tė tilla. E nėse shpallen fajtor, ata dėnohen me gjobė deri nė 3 vite burg. Situatė e ngjashme ishte edhe nė Tepelenė dhe nė Vlorė, ku protestuesit janė pėrleshur me policinė.

Deputeti socialist, Pandeli Majko, u shpreh se forcat e rendit kishin ushtruar dhunė mbi tė. “Ndėrhyrja e policisė ndaj protestuesve ishte e dhunshme, pėrpara njė manifestimi paqėsor”,tha ai, ndėrsa ka akuzuar kryeministrin Berisha se "po pėrsėrit situatat e vjetra".

start
avatar
ILIRI

Numri i postimeve : 4304
Reputation : 46
Points : 23628
Registration date : 06/12/2007

Shiko profilin e anėtarit http://www.iliriadaportal.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Pėrplasje midis policisė dhe protestuesve nė disa qytete :: Komentet

avatar

Mesazh prej Wed May 12, 2010 8:48 pm nga antigrev

Shyqyr qe e morem vesh se ka shtet.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed May 12, 2010 9:36 pm nga ADMIN

ILIRI shkruajti:Durrės/Korēė – Kanė vijuar nė disa qytete protestat e Partisė Socialiste, duke krijuar bllokim rrugėsh.
Kjo ka bėrė qė policia tė ndėrhyjė duke zhbllokuar akset rrugore si dhe duke shoqėruar nė komisariat disa persona, organizatorė tė grevės.

Gjatė protestės tė zhvilluar nė aksin rrugor Korēė-Pogradec, ka pasur pėrplasje midis forcave tė rendit dhe protestuesve, ēka janė shpėrndarė me forcė nga uniformat blu. Protesta ėshtė pa leje nga policia dhe konsiderohet e pa ligjshme pasi ajo bllokon akset rrugore dhe transportin publik.

E njėjtė situatė ishte edhe nė qytetin e Durrėsit. Tre persona janė arrestuar nga policia nė kėtė qytetit pėr grevėn e njė dite mė parė, qė pat bllokuar autostradėn, ndėrsa persona tė tjerė janė shpallur nė kėrkim. Nė pranga kanė rėnė shtetasit Afrim Duku 52 vjeē, Seit Xhunga, 27 vjeē dhe Erion Bregasi 29 vjeē. Ata akuzohen pėr bllokim tė qėllimshėm tė rrugės.

Nė bazė tė ligjit, ndiqen penalisht tė gjithė ata persona qė bėjnė shkelje tė tilla. E nėse shpallen fajtor, ata dėnohen me gjobė deri nė 3 vite burg. Situatė e ngjashme ishte edhe nė Tepelenė dhe nė Vlorė, ku protestuesit janė pėrleshur me policinė.

Deputeti socialist, Pandeli Majko, u shpreh se forcat e rendit kishin ushtruar dhunė mbi tė. “Ndėrhyrja e policisė ndaj protestuesve ishte e dhunshme, pėrpara njė manifestimi paqėsor”,tha ai, ndėrsa ka akuzuar kryeministrin Berisha se "po pėrsėrit situatat e vjetra".

start

hahaahahaha marrin shembull nga gjyshat e tyre ,(BARRIGADAT,me NJESITET GURILE

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu May 13, 2010 11:10 am nga lidabica

Po tamam ashtu jane bere ,te shifje ate Arta Daden te ulur ne mes te rruges ,bashke me Et'hem Ruken.....bobobobo ...ju ka dhene voten populli ketyre ,po kta jane bere legena te gjithe...se ku do shkojne ...se ē'mendjeje i bejne hyzmet,hajde gjeje ti.....

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi