ILIRIADA PORTAL

Njė 16 vjeēare vetėvritet nė Itali. S'donte t'a kthenin nė Shqipėri

Shko poshtė

14052010

Mesazh 

Njė 16 vjeēare vetėvritet nė Itali. S'donte t'a kthenin nė Shqipėri
VERCELLI - I ka dhėnė fund jetės nė mėnyė tragjike njė vajzė 16 vjeēare qė jetonte prej vitesh nė Itali. Edlira Gjeēi nga Kavaja, ka qenė vetėm nė shtėpi kur ėshtė vetėvarur me kabullin e antenės sė TV.
Ngjarja tragjike ndodhi nė Vercelli, pranė Milanos. Siē shkruajnė gazetat italiane, Edlira ishte nxėnėse e shkėlqyer dhe kėtė e tregojnė dėshmitė e mėsuesve dhe bashkėmoshatarėve. Por kohėt e fundit i ati ishte deportuar nga Italia dhe me pas do tė kthehej nė Shqipėri edhe familja. Kjo gjė nuk i ka pėlqyer Edlirės e cila donte tė vazhdonte ėndrrėn e saj nė Itali. Shqetėsimin e saj e kishte ndarė edhe me miqtė nė rrjetet sociale tė internetit. Ky mendohet tė jetė shkaku kryesor i vetėvrasjes, gjithsesi vazhdojnė hetimet e prokurorisė.
"Edlira qė pėr pak ditė mbushte 17 vjeē ishte nxėnėse nė vitin e tretė dhe notat i kishte thuajse tė gjitha teta. Ndėrsa kishte prirje pėr gjuhė tė huaja ku ishte me 10-ta", thotė drejtori i shkollės Cane Graziella Gallo. Ndėrsa shokėt e klasės qė kanė mbetur tė shokuar nga kjo ngjarje e pėrshkruajnė si njė vajzė tė sjellshme dhe tė turpshme.

Dje nė mbrėmje, nė momentin e krimit e ėma ka qenė duke bėrė pazar ndėrsa motra mė e vogėl nė njė udhėtim me shokėt e klasės. Familja ka kėrkuar qė trupi i pajetė i saj tė varroset nė Kavajė, ndaj pas hetimeve do tė kryhen edhe procedurat e kthimit.

shekulli

neni 55

Numri i postimeve : 575
Reputation : 1
Points : 18548
Registration date : 16/04/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi