ILIRIADA PORTAL

Kriza, Bosch: Nė tryezė ėshtė hedhur marrėveshja

Shko poshtė

14052010

Mesazh 

Kriza, Bosch: Nė tryezė ėshtė hedhur marrėveshja
Tiranė – Ambasadori i OSBE-sė nė Tiranė, Robert Bosch, ka deklaruar se nė tavolinė midis maxhorancės dhe opozitės ėshtė hedhur njė marrėveshje, ndėrsa u ka bėrė thirrje palėve qė ta pranojnė atė.

“Ajo qė doja tė thoja ėshtė se qė dje ka njė mundėsi shumė tė mirė kompromisi nė tavolinė. Nė emėr tė shumicės sė ndėrkombėtarėve inkurajoj liderėt qė ta pranojnė kėtė zgjidhje. Inkurajoj liderėt qė ta pranojnė kėtė kompromis tani, tė tregojnė kurajė, tė tregojnė se janė burra shteti. Koha ėshtė tani, nuk ka mė kohė pėr vonesa tė mėtejshme”, tha Bosch.

Ai nuk pranoi tė sqaronte mė tej se cilat ishin pikat e kėsaj marrėveshje dhe se deri ku ishin palėt nė gjetjen e kompromisit. "Ky kompromis e ka mbėshtetjen e BE-sė, SHBA-sė, OSBE-sė dhe duhet pranuar", u shpreh Bosch nga Gėrdeci, ku inauguroi ndėrtimin e njė shkolle nė kėtė fshat.

“Nuk do te them se cili ėshtė kompromisi. Liderėt, tė cilėve unė po u drejtohem, e dinė shumė mirė cili ėshtė kompromisi dhe ėshtė njė kompromis shumė i mirė qė duhet pranuar. Ky kompromis ka mbėshtetjen e Bashkimit Evropian, tė Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės dhe OSBE-sė. Ai vėrtet duhet pranuar", tha Bosch.

start
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25366
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi