ILIRIADA PORTAL

Greva e urise, qytetaret akuza Rames per bllokimin e rrugeve

Shko poshtė

15052010

Mesazh 

Greva e urise, qytetaret akuza Rames per bllokimin e rrugeve
Kryetari i PS Edi Rama pati sot perballjen e pare me qytetaret e irrituar per shkak te bllokimit pa afat te rrugeve ne Tirane dhe jo vetem. Rama, i cili me siguri nuk e vuan qendrimin e gjate ne trafik per shkak se prej 14 ditesh pershkon vetem trekendeshin PS - Bashki - bulevardi "Deshmoret e Kombit", nuk kishte pergjigje per qytetaret qe vizitonin te afermit e tyre ne Spitalin Infektiv te Tiranes. Perballja e Rames me qytetaret, ndodhi pasi vizitoi disa prej grevisteve te shtruar ne spitalin infektiv. Gjate deklarates per mediat Rama beri apel per solidarizim me aksionin politik te Partise Socialiste. Ketu Rama sulmoi zerat qe vene ne pikepyetje vertetesine e greves se urise, duke i cilesuar ato cinike. Greven e urise ne shesh, dje e ka lene dhe nje tjeter grevist, Ferit Leka per shkak te komplikacioneve me shendetin. Pasdite socialistet kane paralajmeruar nje proteste te madhe ne shesh. Mitingu i anuncuar me aq shume buje se do te ishte me i madhi dhe se do te permbyste Berishen, deshtoi dhe protestuesit u shperndane qetesisht

koha jone
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25531
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Greva e urise, qytetaret akuza Rames per bllokimin e rrugeve :: Komentet

avatar

Mesazh prej Tue May 25, 2010 3:46 pm nga lidabica

GREVA E URISE-PRETEKSTI I NJE KRIZE,ATE TE"VOTES SE LIRE"
SA QESHARAKE KJO PJESE TEATRALE QE U LUAJT PERPARA SPEKTATORIT SHQIPTAR,KU GJATE SHFAQJES U HODHEN PARA(LEKE) PER TE DUARTROKITUR RREGJIZORIN E FAMSHEM MAFIOZIN,EDVIN KRISTAQ RAMA,ME SPONSOR ARMIKUN E PATRIOTIZMIT SHQIPTAR,XHORXH SOROS.
TEK SOROSI,E GJETN FYTYREN E VERTETE ANTISHQIPTARI RAMA.
KY,SOROSI ESHTE DEBUAR NGA VENDET ORTODOKSE ME SHQELMA,SI NGA RUSIA,RUMANIA,BULLGARIE,PER SYNIMET E TIJ DESTABILIZUESE,NE KETO VENDE ,ME ANE TE FILOZOFISE MASONE:SHKEL DHE SHKATERRO,VLERA TRADICIONALE TE SHKELQYERA TE KOMBEVE NE ISH VENDET SOCIALISTE.
DESTABILIZO DEMOKRACINE ,NE EMER TE DEMOKRACISE,SIKURSE FENOMENI I SHPIKUR I EDVINIT"HAPJA E KUTIVE",DHE HIDHI NE LUFTE CIVILE,SIē NDODHI NE 1997.
KETE E PERKRAHEN VETEM NJE PJESE E FEMIJEVE TE ISH BLLOKMENEVE:
EDI KRISTAQ RAMA.SPARTAK.KIĒO NGJELA,DITMIR SULEJMAN BUSHATI,ILIR XHELIL GJONI,ARTA DADE,ETJ.
ARMIQTE E KOMBIT NE MOMENTE DELIKATE,KUR DUHET SA ME SHUME BASHKIM KOMBETAR,NXJERRIN KRYE.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Wed May 26, 2010 4:54 pm nga ADMIN

Lida te lutem qetsoju ,mos u shkaterro nervash sepse po ju vjen fundi ketyre

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

avatar

Mesazh prej Thu May 27, 2010 12:21 pm nga lidabica

Porta,f.l.m.per keshillen ,nuk jam e shkaterruar fare me keta bandite-palaēo,por te mos e harrojne nje gje :
SHQIPTARET NUK JANE BUDALLENJ,E KANE MESUAR TASHME SE CILET JANE KETA ANTISHQIPTARE MAFOZE,QE ME ĒDO KUSHT DUAN TE SHKATERROJNE TE GJITHA ARRITJET E DERIMETASHME.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mesazh  nga Sponsored content

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi