ILIRIADA PORTAL

Paloka: Mjekėt tė habitur me gjendjen e mirė shėndetėsore tė grevistėve

Shko poshtė

16052010

Mesazh 

Paloka: Mjekėt tė habitur me gjendjen e mirė shėndetėsore tė grevistėve
Deputeti i Partisė Demokratike, Edi Paloka, i ka kėrkuar kryesocialistit Rama qė tė liroi rrugėn nga ēadrat e grevės. Deputeti Paloka deklaroi se, Rama duhet tė zhvendosė ēadrat nė trotuar dhe nga aty tė vazhdoi shfaqjen. Deputeti demokrat u shpreh se, me zhvendosjen e ēadrave nė trotuar qytetarėt e Tiranės nuk do tė pengohen pėr tė shkuar nė punėt e tyre, dhe nė trotuar socialistėt mund tė rrinė pa limit nė grevė. "Dje, shqiptarėt panė shfaqjen mė tė fundit tė trupės teatrale ambulante. Mesa duket nė programin e fundit teatror ka vendosur tė luajė filma me heroizma partizane, nė disa udhėkryqe tė Tiranės dhe kryesisht nė Bulevardin e "Dėshmorėve tė Kombit". Shokėt e Njėsitit gueril tė Spitalit Infektiv, na paskan habitur edhe mjekėt me gjendjen e tyre perfekte shėndetėsore, jo shpirtėrore", theksoi deputeti Paloka. Ai theksoi se, shfaqja e Ramės do tė ishte vlerėsuar nė tė gjithė komponentėt e saj, nėse nuk do tė kishte penguar seriozisht qytetarėt e Tiranės pėr tė kryer punėt e tyre tė pėrditshme. "Si politikan, por edhe si qytetar i Tiranės, nė mėnyrė qė tė vazhdojė tė shikojė shfaqjen e pėrgatitur me kujdes do dojė t'i ofrojė njė kompromis ēunave tė bllokut, tė cilėt qė prej 16 ditėsh kėrkojnė zyrat e babit", tha deputeti Paloka. Ai u shpreh se, greva e PS-sė duhet tė bėhet pa penguar jetėn normale tė kryeqytetasve

bota sot
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25396
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Paloka: Mjekėt tė habitur me gjendjen e mirė shėndetėsore tė grevistėve :: Komentet

avatar

Mesazh prej Mon May 17, 2010 11:38 am nga lidabica

Po hiē te mos habiten ..ketyre ju eshte merzitur shtepia dhe kan dale piknik...Pashe ate Shegushen qe na derdh lote krokodili aty,per bukuri shtrire e lyer dhe e pudrosur me te kuq e me te zi.....ē'eshte more kjo pune me keta mjerane dhe te degjeneruar....ik moj zonje ne shtepi tek burri yt perkates dhe tek femijet qe kane aq shume nevoje per ngrohtesi dhe kujdes nene...ik moj ik

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi