ILIRIADA PORTAL

Aneta Koleka dhe Koēo Kokėdhima, bashkėkryetarėt e PS-sė qė e ndaluan Ramėn tė ndėrpriste ngujimin nė ēadėr

Shko poshtė

17052010

Mesazh 

Aneta Koleka dhe Koēo Kokėdhima, bashkėkryetarėt e PS-sė qė e ndaluan Ramėn tė ndėrpriste ngujimin nė ēadėr

Bashkėkryetarėt e Partisė Socialiste, Aneta Koleka, e njohur ndryshe si nėna e Edi Ramės me emrin Aneta Rama, si edhe Koēo Kokėdhima, njėri nga sponsorėt kryesorė tė grevės sė pretenduar tė urisė, kanė marrė dje vendimin qė tė vazhdojė greva e urisė, pavarėsisht urgjencės sė Edvinit pėr ta ndėrprerė atė.
Tė mbledhur dje, pėr herė tė fundit pėr javėn qė sapo u mbyll, pas dėshtimit tė protestės tė sė premtes, pas dėshtimit me pėrhapjen e thashethemit pėr “ekzistencėn e njė drafti ndėrkombėtar”, si edhe pas pushimit tė lodhshėm tė sė shtunės, vendosėn tė bindur, se nuk ka asnjė rrugė tjetėr, veēse tė vazhdojė ende greva e urisė.
Pėrballė stepjes sė Aneta Kolekės (Rama), se ku do t’i gjejė gjithė ato tė holla, pėr tė mbuluar shpenzimet e tė ngrėnave e tė pirave tė “tė mbeturve”, ka dalė garant Koēoja, i cili ka shprehur gatishmėrinė qė paratė pėr riparimin e pusetave nėpėr rrugėt e ndėrtuara prej atij vetė nė Tiranė, t’i hidhte nė shėrbim tė grevistėve.
Edi Rama ka shtrembėruar pak buzėt nė kėtė moment, por nuk ka qenė nė gjendje tė kundėrshtojė, e t’i bėjė me dije Koēos, se ato tė holla janė tė tijat, si kryebashkiak, megjithėse gjoksit i binte Koēoja, paēka se ato (tė hollat) nuk ishin tė atij.
Deri nė lėvrimin e tė hollave tė planifikuara pėr riparimin e pusetave nė kryeqytet, “treshja” drejtuese e PS-sė, vendosi tė kėrkonin e studionin mundėsi tė tjera pėr sigurim tė hollash, pėr mbarėvajtjen e tė ushqyerit normal tė grevistėve “tė mbetur” nė ēadrėn e ngritur nė segmentin e bulevardit pėrballė dy kullave nė Tiranė.

55
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25366
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi