ILIRIADA PORTAL

ICITAP, Zimmon: Policia profesionalizėm gjatė protestės

Shko poshtė

18052010

Mesazh 

ICITAP, Zimmon: Policia profesionalizėm gjatė protestės
Tiranė - “Policia e Shtetit ka kryer nė mėnyrė tė shkėlqyer detyrėn e saj gjatė zhvillimit tė zgjedhjeve tė pėrgjithshme nė Shqipėri vitin e kaluar, si dhe ka dėshmuar profesionalizėm tė lartė pėr menaxhimin me sukses tė situatės aktuale duke garantuar rendin dhe sigurinė publike”.
Ky vlerėsim u shpreh nga zv/drejtori i Pėrgjithshėm i ICITAP Z.Garret Zimmon, i cili u prit dje nė njė takim tė veēantė nga Ministri i Brendshėm Lulzim Basha.

Nga ana e tij, Basha njohu funksionarin e lartė pranė Departamentit tė Drejtėsisė tė SHBA me arritjet mė tė rėndėsishme tė Policisė sė Shtetit nė luftėn kundėr kriminalitetit, modernizimin e sistemit tė kontrollit kufitar, tė sistemit tė tė dhėnave tė informacionit kriminal, pėrmirėsimin e vazhdueshėm tė kapaciteteve profesionale etj. Basha nėnvizoi se sfida nė vazhdim e Policisė sė Shtetit ėshtė gjurmimi dhe goditja e aseteve ekonomiko-financiare tė krimit tė organizuar.

Duke theksuar faktin se kėto arritje janė frut edhe i ndihmės sė pakursyer dhe asistencės sė misionit tė ICITAP nė Shqipėri, Ministri Basha shprehu falenderime tė veēanta pėr qeverinė e SHBA dhe Programin Ndėrkombėtar tė Asistencės, Trajnimit dhe Hetimit Kriminal, ICITAP.

Zv.drejtori i Pėrgjithshėm i ICITAP Z. Garret Zimmon vlerėsoi progresin e Policisė sė Shtetit nė tė gjitha fushat si dhe garantoi mbėshtetje tė plotė pėr misionin e ICITAP nė Shqipėri nė zbatimin e programeve tė asistencės, trajnimit dhe ndihmės pėr policinė shqiptare nė realizimin e objektivave tė saj.
start
avatar
ad

Numri i postimeve : 4192
Reputation : 58
Points : 25811
Registration date : 08/12/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi